YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'nin kirli oyunu! Amaç Musul'a çökmek!
ABD'nin DAEŞ'e karşı operasyon adı aldında Musul'a çökme amacı deşifre oluyor. ABD'li Korgeneral Stephen Townsend, Musul'un örgütten geri alınmasının haftalar sürebileceğini, belki bundan da uzun zaman alabileceğini söyledi!
ABD'nin kirli oyunu! Amaç Musul'a çökmek!
18 Ekim 2016 / 11:40 Güncelleme: 18 Ekim 2016 / 12:55

ABD yıllardır Ortadoğu'da sürdürdüğü kirli politikayı şimdi Musul üzerinde gerçekleştirmek istiyor.

Musul'u DAEŞ'ten temizleme adı altında operasyon başlatan ABD'nin açıklamaları gerçek amacı su yüzüne çıkarıyor. ABD'den gelen açıklamalarda bu fikri destekler nitelikte.

ABD öncülüğündeki DAEŞ karşıtı uluslararası koalisyonun komutanlarından Korgeneral Stephen Townsend, Musul’un örgütten geri alınmasının haftalarca hatta daha da uzun sürebileceğini söyledi.

OPERASYON HAFTALAR SÜRECEK!

Kuveyt’eki Arifcan Kampında bir açıklama yapan Townsend, “Irak’ın ikinci büyük kenti olan Musul’un DAEŞ’den geri alınması ve denetiminin yeniden ele geçirilmesi operasyonu muhtemelen haftalar sürecek, belki daha da uzun.

Bu uzun ve çetin bir savaş olacağını gösteriyor ancak Iraklılar bunun için hazırlandı ve biz de koalisyon olarak onların yanında yer alacağız” diye konuştu.

k1-015.jpg

Koalisyonun kenti almasının ne kadar süreceğini tahmin edemeyeceklerini belirten Townsend, “Ancak Beyci, Ramadi, Felluce ve yakın zamanda Kayyara ile Sarkat’ta olduğu gibi onların başarılı olacaklarını biliyoruz” dedi.

Townsend, koalisyonun güçlerinin, Iraklı güvenlik güçlerine, hava saldırıları, topçu atışları ve istihbarat paylaşma yoluyla destek verdiğini belirtti.

rs1-800.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler