YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'nin karın ağrısının sebebi belli oldu!
15 Temmuz darbe girişiminde rol oynadığı iddia edilen eski CIA yöneticilerinden Fuller, yazdığı makaleyle karanlıkta kalan birçok noktaya ışık tuttu. Fuller Türkiye'nin yaşadığı sıkıntıların arkasında neyin ve kimlerin olduğunu ayan beyan ortaya koydu.
ABD'nin karın ağrısının sebebi belli oldu!
04 Ağustos 2016 / 12:50 Güncelleme: 04 Ağustos 2016 / 13:14

15 Temmuz darbe girişiminde rol oynadığı ve Yunanistan'a a kaçan 8 darbecinin yanında olduğu iddia edilen eski CIA yöneticilerinden Graham Fuller, Türkiye'ye müdahale hevesinden vazgeçmiyor. 

Türkiye'nin tehlikeli kavşağı başlıklı bir makale yazan Fuller, öneri adı altında Türkiye'ye yönelik tehditlerini sıraladı. 

Fuller, Türkiye'nin 10 yıl önceki politikaya, yani dünyada olup bitenleri umursamayan pasif duruma dönmesini istedi. Bir anlamda söyledikleriyle Türkiye'de son dönemde yaşananların altında yatan nedenleri ve failleri de deşifre etmiş oldu. 

BİRİNCİ TEHDİT SURİYE

Eski CIA ajanının birinci tehdidi Suriye... Türkiye'nin Esed'i indirme hırsından vazgeçmesini, ABD ve Rusya ile çalışmasını istiyor. Açıkça söylemese de amacı Türkiye ile Rusya arasında gerçekleşecek olası bir Suriye mutabakatının önünü kesmek.

Açıklamanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya ziyaretinin hemen öncesine denk gelmesi de bunun bir işareti...

EN BÜYÜK KORKULARINDAN BİRİ DE İSLAM ORDUSU

Fuller'in en büyük korkularından biri de Türkiye ile Suudi Arabistan'ın öncülük ettiği İslam Ordusu... 
Bunu açıkça dile getiren eski CIA ajanı, "Türkiye, Suudi Arabistan'ın Şam'ın kontrolünü ele alacak Absürd büyük uluslararası bir sünni ordu vizyonunu reddetmeli" ifadesini kullanıyor.

CIA ajanı tehdidini daha da genişleterek "Türkiye Suudi Arabistan'la stratejik tüm bağlantılarından geri durmalı" demeyi de ihmal etmiyor. 

İran ve Irak'la yakın çalışılması gerektiğini dile getirerek Suudi Arabistan'ın alternatifi olarak bu ülkeleri işaret ediyor. İyi ilişkiler istediği bir başka ülke ise Katar... 

Eski CIA ajanının son tehdidi ise Kürtlerle ilgili... Türkiye'nin Suriye'deki Kürtlerle iyi ilişkiler kurması gerektiğini söylüyor. Bir süredir Amerika'nın Türkiye ile PYD'yi bir araya getirme gayretini de sürdürmüş oluyor. 

Fuller'in açıklamasının satır araları iyi irdelendiğinde, Türkiye'nin son yıllarda yaşadığı sıkıntıların arkasındaki gerçek açıkça görülüyor. Bu sıkıntıların arkasında kimlerin olduğu da ayan beyan ortaya çıkıyor...

r1-055.jpg

 // A.Kurt
Amerika'nın Ortadoğu'da ne işi var bildiğim tek gerçek adamlar düşmanlarının kendisi yaratıyor...
06 Ağustos 2016 22:16
 // keçeci
Eski ajan şimdi ki görevi büyük mikser...natoyu kullandılar.incirliği kullandılar fetoyu kullandılar...rusyayı unuttular...AB yi kullandılar TÜRK HALKINİ unuttular.......
06 Ağustos 2016 16:09
 // Adsız
Ingilizlerin hasta ve özürlülerini sürerek kurulmuş olan bir devlettir. Belli olmuyor mu hepsi gerizekalı zamanında dislanmanin acısını çıkarmaya çalışıyorlar. Bunlar millet mi ki Ingilizlerin özürlü Tayfası...
06 Ağustos 2016 14:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler