YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'li diplomat uyardı: Darbenin arkasında FETÖ var
ABD'nin esti Türkiye Büyükelçisi James Jeffrey, darbe girişiminin arkasında Gülen'in olduğunu söyledi
ABD'li diplomat uyardı: Darbenin arkasında FETÖ var
08 Ağustos 2016 / 20:40 Güncelleme: 08 Ağustos 2016 / 21:01

Sabah gazetesine konuşan Jeffrey, FETÖ'nun orduda olmasa da Adalet Bakanlığı'na ve polise sızmalarını gördüğünü belirterek bu meselenin Türkiye – ABD ittifakına da zarar verebileceğini söyledi.

Gülen'in iadesi için de konuşan Jeffrey, “Türkiye kamuoyu Gülen'i hemen uçağa koyup göndermemizi bekliyor. Bu ancak mahkeme kararıyla olabilir. Bu da vakit alabilir" dedi.

FETÖ kült benzeri bir organizasyon olduğunu kaydeden Jeffrey, FETÖ'nün devlet içerisinde etkisini kullandığını savundu. Jeffrey şu ifadeleri kullandı:

“Bunun en son örneği darbeydi. Diğer örneklerden biri Balyoz davasıydı, 2012'de PKK lideri Abdullah Öcalan'la görüştüğü için MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın soruşturulmasıydı. 2013'te hükümet aleyhine yapılan operasyonlardı. Bunların hepsi siyasi amaçlarla yapıldı. Hakimlerin bağımsız kararları değil, Gülencilerin karşıtlarına yönelik yaptıkları şeylerdi."

FETÖ'nün elebaşı Gülen'in iadesi ile ilgil “Gülen'in iade süreci devam ederken ABD ne yapabilir" sorusuna cevap veren Jeffrey, “Amerikan hükümeti Gülen'in hayatını çok zor bir duruma sokabilir. Gülen'in aktivitelerini takip edebilir ve onun hareketlerini yönetmesini zorlaştırabilir. Mesela insanların onu ziyaret etmesini önleyebilir. Bunun gibi adımlar ABD yönetimi tarafından alınacak idari kararlarla yapılabilir."

 // Poyraz
Siyonizm ve Kapitalistleri unutmayınız, üst aklında üst aklı vardır. piramit gibidir......
08 Ağustos 2016 22:49
1
 // 1
Hadi be dostum bu insanlar gerçekten çok zeki .....
08 Ağustos 2016 20:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler