YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AB’den sürpriz: Vize muafiyeti
Alman Die Welt gazetesinin haberine göre Brüksel, Türkiye'yi tekrar AB rotasına çekmek için bir plan hazırlıyor
AB’den sürpriz: Vize muafiyeti
17 Haziran 2010 / 08:30 Güncelleme: 17 Haziran 2010 / 08:33

Önce ABD Savunma Bakanı Robert Gates, sonra İtalya Dışişleri Bakanı Frattini, “Türkiye doğuya kaydıysa Avrupa yüzünden kaydı” dedi. Brüksel, Ankarayı teşvik için adım atmaya hazırlanıyor.

Alman Die Welt Gazetesi’ne göre, AB, Türkiye ile müzakerelerde yeni başlıkların açılması için çalışıyor. Bunlar arasında vize muafiyeti de var. Brüksel, Mavi Marmara Gemisi’ne İsrail baskını ile ilgili, Ankara’nın beklentisine yakın tepki verme hazırlığında. Parlamento saldırıyı kınayacak. Almanya’nın hükümete yakınlığıyla bilinen liberal gazetelerinden Die Welt Türkiye’nin son dönemdeki dış politikasını ele alan bir dosya hazırladı. Dosyada AB’li diplomatların Brüksel’de yeni bir Türkiye stratejisi üzerinde çok gizli bir çalışma yürüttükleri belirtildi. Die Welt’in haberinde AB’nin Türkiye’ye tekliflerini yıl sonundaki Türkiye zirvesi yapacağı iddia edildi. Üst düzey bir AB’li diplomat, Türkiye’nin önem verdiği müzakere başlıklarını açacaklarını ve bu ülkeye vize muafiyeti getirileceğini söyledi. Die Welt’in hazırladığı dosyada Türkiye’nin son dönemde Batı’dan uzaklaşmasına İsrail’in Gazze’ye yardım götüren gemilere saldırarak 9 Türk’ü öldürmesinin sebep olduğunu ama Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerin bozulmasının geçmişinin 2008 yılına dayandığı belirtildi. (Vatan)

UYANDIRMAYIN KERİZİ BULANDIRMASIN DENİZİ !
 // VATANDAŞ
Sn.Başbakanımız doğru bildiğinde yetkilisin tüm fırsatları iyi değerlendir mevlamız yar ve yardımcınız olsun kimsenin verdiği ve vereceği tavize hazır lopa aldanma kendi kendine yeterli bir devlet inşasına devam tek taraflı değil taviz onlardanda gelsin tutulmuş balık değilde balık tutmaya sivrisineklerle değilde bataklığı kurutmaya devam edelim yolun açık olsun....
17 Haziran 2010 08:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler