YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den yeni istihbarat açıklaması
ABD'den yeni istihbarat açıklaması
23 Haziran 2010 09:16
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Philip Crowley, önemli bir açıklamada bulundu.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Philip Crowley, terör örgütü PKK ile mücadelede Türkiye ile ABD arasındaki işbirliğinin düzeyinde bir değişiklik olmadığını söyledi.

Crowley, ABD Dışişleri Bakanlığında düzenlediği günlük basın toplantısında, terör örgütü PKK'nın son saldırıları ve ABD'nin bu konuda Türkiye ile istihbarat paylaşımını son 1-2 ayda durdurup durdurmadığına dair bir soruyu yanıtladı.

"PKK ile mücadelede Türkiye ile ABD arasındaki işbirliğinin düzeyinde bir değişiklik yok" diyen Crowley, "PKK, bildiğiniz gibi yabancı bir terör örgütü ve Türkiye, Irak ve ABD'ye ortak bir tehdit oluşturuyor" ifadesini kullandı.

Crowley, PKK'nın bölgenin istikrarına da tehdit olduğunu belirterek, "Türk ve Iraklı müttefiklerimizin PKK'nın yarattığı sorunla başa çıkma çabalarını destekliyoruz" diye konuştu.

PKK'nın son saldırılarına ilişkin olarak da, hayatını kaybedenlerin aileleri ve dostlarına başsağlığı dileklerini ileten Crowley, "Bu nedenle Türkiye ile tam işbirliğine devam ediyoruz ve Türkiye'nin PKK'yı yenilgiye uğratmaya dönük mevcut çabalarını anlıyoruz" dedi. (A.A.)

aklaksız açıklama...
 // ibrahim çelikoğlu
TSK'leri bunun böyle olmadığını,ABD'nin tuzak kurduğunu bilmesi lazım.
O kadar bilgi sahibi.ABD'nin yeteneklerine göre nasıl yardım yapacağını hesap etmesi gerek.Amma burada görülüyorki;Birileri gene büyüklük haşmeti içinde.ABD bunu biliyor ve kullanıyor.Onun için TSK'lerini birileri eleştiriyorsa yıpratmak için değil,haklı.Terör örgütü her geçen gün güçlenerek çoğalıyor.Memleket sathında kontrol kaybedilmiş....
23 Haziran 2010 10:05
KEDİYE CİĞER EMANET EDİYORSUNUZ !
 // ŞEHİT TORUNU
Bırakın şu abd ve israil'den medet ummayı onlar bize dost değil şimdiye kadar sağ gösterip sol çektiler daha neyi bekliyorsunuz? Çıkmış konuşmuş niçin bu gelenlerin istihbaratını vermemiş verdiyse bizimkilerden kim ihanet etmişse bulun. Bir anevvel savunmada kendi kendimize yeterli duruma gelelim şu cuntacılar ve ergenekoncu hainler temizlenmeden hiç bir şey olmaz. "ÖNCE İÇ TEMİZLİK" başka çaremiz yok yoksa hiçbir kalıcı ve yeterli çözüm ve çare olmaz !....
23 Haziran 2010 09:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler