YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den Türkiye'ye iki uyarı
ABD'den Türkiye'ye iki uyarı
24 Mayıs 2014 12:00
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, Kuzey Irak petrolünün Türkiye'den uluslararası piyasaya sevkiyatına başlanmasıyla ilgili olarak, Irak'ta "taraflar anlaşmaya varmadan kimsenin adım atmaması gerektiğini" söyledi.

Harf, Kuzey Irak petrolünün sevkiyatına başlanmasıyla ilgili soru üzerine, Irak'ta tarafların masaya gelmesi ve anlaşmaya varma noktasında konuşmaları gerektiğini söyledi.

"Anlaşmaya varılmadan kimse herhangi bir adım atmamalı" diyen Harf, "Bundan ayrı olarak adım atıldığını görüyoruz ve bunu desteklemeyiz. Bu konuda uzun zamandır açık olduk" ifadesini kullandı.

Harf, Okmeydanı'nda yaşanan olaylarla ilgili soru üzerine ise konuyu yakından takip ettiklerini bildirerek, "Hayat kayıplarından çok üzüntü duyduk ve protestolara katılma veya bu protestolara yanıt verme noktasında tüm tarafları itidale ve şiddetten kaçınmaya çağırıyoruz" diye konuştu.

 

AA

başka emriniz var? mıydı
 // ibrahim kıyakoğlu
sen ırak hükümeti olarak kuzey ırak bölgesel kürt yönetimine memur maaşları için ödenek aktarmayacaksın satılacak olan petrolden elde edilecek parayı halk bankasına değil bir Amerikan bankasına yatırılmasını isteyeceksin türkiye sadece hamallık etsin diyeceksin olmadı bir abd yetkilisini ekranlarda konuşturacaksın sen türkiyeyi ne sanıyorsun? eğer kuzey ırak yönetimi satılan petrolden sana ait hisseyi vermez ise ozaman haklısın biz musul petrollerinden antlaşmalar gereği bize verilmesi gereken p...
24 Mayıs 2014 Cumartesi 14:37
bal gibide sevk ederiz
 // kerem
bu cografyada kararlari turkiye verir hadi ordan....
24 Mayıs 2014 12:39
bal gibide sevk ederiz
 // kerem
bu cografyada kararlari turkiye verir hadi ordan....
24 Mayıs 2014 12:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler