YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den Türkiye'ye Halkbank tehdidi!
ABD yönetimi Ankara üzerindeki baskısını artırarak, Halkbank’ın, İran’la altın ticaretini durdurmasını istemişti...
ABD'den Türkiye'ye Halkbank tehdidi!
18 Aralık 2013 / 13:22 Güncelleme: 18 Aralık 2013 / 15:24

Ayrıca Halkbank'ın, İran'dan petrol alan üçüncü ülkelerin para akışında da devrede olduğu yine ABD tarafından ileri sürülmüştü. Ankara'nın yanıtı ise "Türkiye, BM kararlarıyla uyumlu şekilde İran'dan ithal ettiği petrol ve doğalgaz sürdürüyor" şeklinde olmuş, daha sonra altın ihracatı durma noktasına gelmiş ve yıllık 6 milyar dolara varan dış ticaret gelir kalemi kesilmişti.

17 ARALIK OPERASYONUNDAN İLK KARELER

Bankayı değil halkı cezalandırdılar

Halkbank'ta inceleme yapıldığı genel müdürünün gözaltına alındığı haberlerinin etkisi ile dün birçok yatırımcı da zarar gördü. Halkbank'ın hisseleri yüzde 12.34 değer kaybederek günü 13.85 liradan kapattı. Diğer operasyon mağduru Emlak Konut GYO hisseleri ise yüzde 12.45 oranında değer yitirdi.

Halkbank: Bizden bilgi talep edildi

Halkbank gün içinde birçok internet sitesindeki iddialara Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamayla cevap verdi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Görsel ve yazılı basında yer alan haberlere konu işlemlerle ilgili olarak yürütülen adli soruşturma kapsamında bankamızdan bilgi ve belge talep edilmiştir. Bankamız, olağan faaliyetlerini sürdürmekte olup gelişmeler hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir."

bu opresyonlar
 // osmanlıserdarı
dış güçlerle bağlantıı devletin içinde hala masonlar siyon yılanları var...
18 Aralık 2013 Çarşamba 19:00
15:08
 // OLUR CANIM
Oldu cınım. Haftaya gel konuşuruz. De get la! Amerikan gavuru! Sana mı soracaktık. Ecevit öldü, haberin yok mu!?...
18 Aralık 2013 15:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler