YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den Türkiye'ye Afrin çağrısı! Adım atmayın...
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert'dan açıklama geldi, "Türkiye'yi Afrin'e yönelik bir adım atmamaya çağırıyoruz. Herkes DEAŞ'a yoğunlaşmalı." denildi.
ABD'den Türkiye'ye Afrin çağrısı! Adım atmayın...
18 Ocak 2018 / 22:50 Güncelleme: 19 Ocak 2018 / 00:05

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, günlük basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sözcü, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun "ABD'den yapılan açıklamalara rağmen biz tatmin olmadık." şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine, "Açıklamaları görmedim, ama (Çavuşoğlu) böyle hissettiyse üzgünüm." dedi.

"HERKES DEAŞ'A YOĞUNLAŞMALI"

Nauert, muhtemel Afrin operasyonu konusunda ise Türkiye'yi böyle bir adım atmamaya çağırarak, "Herkes DEAŞ'a yoğunlaşmalı." dedi.

Sözcü, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın sözlerine atıfla, "Biz Türklerle yerel unsurlarla ne yapmaya çalıştığımızı paylaştık. Yerel unsurlar, DEAŞ'tan geri alınmış bölgelere güvenlik sağlıyor." iddiasında bulundu.

Suriye'de ortak hedefin DEAŞ olması gerektiğine vurgu yapan Nauert, "(Türkiye'nin Afrin'e operasyon yapıp yapmayacağını) bilmiyoruz. Türkiye'ye böyle bir adım atmamaya çağırıyoruz. Herkesin gözü DEAŞ'ta olmalı." ifadesini kullandı.

 // Ömer/NoktaLi Omer, onu ÇeTo'ya söyle
Çocuklar, okullar tatile girdi burayı kreşe çevirdiniz farkında mısınız? haydi durmayın düelloya çağırın. Yürüteçlerde kısa TümanLarınız ile dolaşırken burada Feto'ya ( hani şu; ne istedinizde vermedik ?” dediğiniz pensilvanyaLı haHam dostunuz) FeToshop diyorduk....
19 Ocak 2018 19:47
 // Ömer.
Arkadaşlar burada benim adımla yazan çakma ömerle maddi manevi hiç bir alakam yoktur. Benimde adım Ömer ama sonunda notka var (hani biri diyordu ya, soyadım serbes, sonunda t yok, benim için artık hiçbir şeyin sonu yok) yorumlarına bakıyorumda, bu noktasız ömerinde sonu yok, sırf arıza. İlgililere duyurulur...
19 Ocak 2018 16:51
 // Ömer
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
19 Ocak 2018 16:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler