YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den Türkiye'ye 3 Kobra!
ABD'li büyükelçi Riccciardone, terörle mücadeleye destek kapsamında Türkiye'ye 3 adet taarruz helikopteri vereceklerini söyledi...
ABD'den Türkiye'ye 3 Kobra!
01 Ekim 2011 / 07:04 Güncelleme: 01 Ekim 2011 / 08:38

TGRT Haber'in canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, insansız hava araçları predatorların Türkiye'ye verilip verilmeyeceğine ilişkin soru üzerine, bu konunun ayrıntılarının gizli olduğunu ve fazla açıklama yapamayacağını söyledi.

Terörle mücadele konusunda Türkiye'ye her alanda destek verdiklerini belirten Ricciardone, "Türkiye'ye halen anlık istihbarat yardımını sunuyoruz" dedi.

Ricciardone, bu çerçevede, Afganistan'da halen ABD deniz piyadeleri tarafından kullanılan üç süper kobra helikopterin Türkiye'ye verileceğini de bildirdi.

Ricciardone, "BDP'nin Meclise katılmasını olumlu bir şey olarak görüyoruz. Bu konuyu yakından takip ediyoruz" dedi.
Şiddetle bir yere varılamayacağını, PKK'nın silah bırakması gerektiğini ifade eden Ricciardone, BDP yasal sistem içinde kalırsa, ABD'nin de BDP ile çalışmaktan memnuniyet duyacağını söyledi.

ARABULUCULUK YOK
ABD'nin Tel Aviv ile Ankara arasında arabulucuk yapıp yapmayacağı sorusuna Ricciardone, arabuluculuğun söz konusu olmadığını, ancak İsrail ile Türkiye arasında diplomatik diyaloğun sürmesini istedikleri yanıtını verdi.

AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler