YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den PYD'ye çelişkili yardım açıklaması
ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Cook, ABD tarafından uçaklarla yapılan silah yardımının önce Kürt gruplara da gittiğini söyledi, ardından sözlerini düzelterek malzemelerin Suriyeli Arap güçlere teslim edildiğini belirtti.
ABD'den PYD'ye çelişkili  yardım açıklaması
16 Ekim 2015 / 00:20 Güncelleme: 16 Ekim 2015 / 07:15

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü, yardımın Kürtlere de gittiğini söyledi, sonra sözlerini düzeltmek zorunda kaldı.

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Peter Cook, ABD yönetiminin Suriye'nin kuzeyindeki muhaliflere pazar günü yaptığı askeri malzeme yardımının Kürt gruplara da gittiğini söyledi, ancak daha sonra sözlerini düzelterek, "Havadan yapılan yardımın istenildiği gibi taramadan geçirilmiş Suriyeli Arap güçlere teslim edildiğini" bildirdi.

Sözcü Peter Cook, Pentagon'daki basın toplantısında soruları yanıtlarken, AA muhabirinin konuyla ilgili sorusu üzerine, salı günü ABD öncülüğündeki koalisyonun DAEŞ'e karşı Suriye ve Irak'ta yürüttüğü Doğal Kararlılık Operasyonu Sözcüsü Albay Steve Warren'ın sözlerine atıf yaptı.

"KÜRTLERE DE SİLAH YARDIMI YAPILDI"

Peter Cook, "Albay Warren'ın da size aktardığı gibi mühimmat ve diğer malzemeler havadan başarılı bir şekilde teslim edildi. Bunlar bazı Suriyeli Arap güçler ve aynı zamanda Kürt güçler tarafından alındı" ifadesini kullandı.

"Anladığım kadarıyla bunlar özel olarak Suriyeli Arap güçlere gitti" diyen Cook, sözlerinin devamında, "Mühimmatın bir kısmını alan diğer gruplar, muhalif gruplar da olabilir" dedi.

AA muhabirinin, "PYD de bu gruplara dahil mi" sorusu üzerine Cook, "Evet" yanıtını verdi.

GAZETECİLER MAİL ATIP SÖZLERİNİ DEĞİŞTİRDİ

Basın toplantısının sona ermesinden kısa bir süre sonra Cook, gazetecilere elektronik posta yoluyla kısa bir açıklama gönderdi. Sözlerine açıklık getirmek istediğini kaydeden Sözcü Cook, şunları ifade etti:

"Pazar günü Suriye'nin kuzeyinde havadan yapılan yardım istenildiği üzere taramadan geçirilmiş Suriyeli Arap güçlere başarılı şekilde teslim edilmiştir. Şu anda bu malzemelerin başka gruplarla paylaşıldığı yönünde hiçbir gösterge bulunmamaktadır."

 

AA

 // Ebu velid
2.guney doğudan pkk pyd katılan pkk elemanlarına pkk ailelerini telefonla aratarak ben işid katıldım sonrada pkk bu kişiyi canlı bomba ederek türkiyede patlatıp işidin üzerine atarak işid ile türkiyeyi birbirine koymak için haçlı ordularının türkiye üzerine oynadığı oyundur sn alper tan bunu Allah için açıklayın türkiyedeki patlamalarda işid islam devletinin alakası yoktur bizlerin kimseden korkusu ve gizleyecek birşeyi yoktur bu iş pkk pyd iran esad paralelin oyunlarıdır...
16 Ekim 2015 02:52
 // Ebu velid
Essen aleyküm sn alper tan. Sizlere önemli ve gerçek olan bir itirafı bildirim.pkk pyd esad paralel haçlı ordularının oyunu.türkiye ile islam devletini birbirine koymak için bunların taşeronları pkk pyd oyunu....not doğudan pkk pyd katılanlar evden kaçatıktan sonra pkk katıldıktan sonra ailelerine telefon açarak ben işide katıldım.sonrada bu pkk bu kişileri canlı bomba ederek d.bakır suruç ankara da patlatarak işidin üzerine atarak Türkiye yi birnirine sokmak evden...
16 Ekim 2015 02:46
Biz sırtımızı sadece hakka ve halka vermeliyiz bunlara değil
 // Abdullah
İncirlik üssü hataydı.Hükümet bazında iş görmek farklı derin yapılara teslim olan ABD de adına onların her teklifi yeni bir problem demektir...
16 Ekim 2015 00:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler