YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den PKK'ya füze ve tank eğitimi!
Fırat’ın batısındaki Münbiç’te son 3 ayda 4 binden fazla PKK’lıyı eğiten ABD’li subaylar, terör örgütüne “Rakka operasyonu için hazır olun” talimatı verdi. Eğitimini tamamlayan PKK'lılar sertifikalarını törenle teslim alıyor.
ABD'den PKK'ya füze ve tank eğitimi!
14 Ekim 2016 / 08:00 Güncelleme: 14 Ekim 2016 / 11:20

Suriye PKK'sının Fırat'ın batısında bulunmaması konusunda Türkiye'nin hassasiyetini gözettiğini her fırsatta dile getiren ABD, Fırat'ın batısındaki Münbiç'te PKK'lıları eğitiyor.

Münbiç ve Ebu Galgal'da oluşturulan kamplarda PKK/PYD'li teröristlere ABD'li subaylar eğitim veriyor. Bir albay ve 7 askeri uzman tarafından verilen dersler 'taktik-strateji', 'füze', 'tank' ve 'ateşli silahlar' başlıklarından oluşuyor. Bu eğitimi alan terörist sayısının 4 bini aştığı ifade ediliyor.

Kurslara eylül ayında katılanlar şu günlerde mezuniyet heyecanı yaşıyor.

PKK'lı teröristler için düzenlenen sertifika töreninde ABD'li bir albay, örgüt üyelerine “Rakka operasyonuna hazır olun" talimatı verdi.

PENTAGON PKK'SI

Humus operasyonu ile birlikte Rakka'ya da saldırmayı hedeflediklerini belirten ABD'li subaylar, Türkiye'nin her iki operasyona da dahil edilmeyeceğini, Rakka'da kara gücü olarak Suriye PKK'sının kullanılacağını taahhüt etti.

Musul operasyonunda da Şii milislerle birlikte PKK'yı kullanacak olan Pentagon, Ankara'yı oyundışı tutmak için her yolu deniyor.

Münbiç'teki sertifika töreninde ABD'li subayların teröristlere, “Fırat Kalkanı Operasyonu'nu başlatan Türkiye'yi masanın dışında tutacağız" dediği iddia edildi.

rs1-798.jpg

10 BİN MİLİTAN SÖZÜ

Kuzey Suriye'de ABD eliyle birçok bölgeyi işgal eden terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD'li üst düzey isimler, Rakka operasyonu için 8 ila 10 bin militanın seferber edileceği sözünü verdi.

PYD'nin Halep'te muhaliflere karşı savaşan Şii Nüceba Hareketi, Bedir Tugayları ve Hizbullah içindeki üyelerinin de ABD'ye Rakka için desteklerini ilettiği öğrenildi.

KARMAŞIK İLİŞKİ AĞI

ABD'li subayların eğitim verdiği PYD kampını Eylül ayı içerisinde ziyaret eden isimler arasında Esed'in milletvekili Muhammed el Rabi ve yine bölge milletvekillerinden Muhammed Hayır el Marşi'nin de olması dikkat çekti. Bu ziyaretler, “ABD, Rakka için PYD ile birlikte Esed'le de işbirliğine gidecek" şeklinde yorumlanıyor.

 

YENİ ŞAFAK

BAKALlM KUR'ÂN VE ÎMÂN ➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
SİLÂHLARlYLA EĞİTİLEN İSLÂM ORDUSU KARŞlSlNDA, BU TEKANALl-ÇOKBABALl ABD TASMALl SlRTLANLARlN HÂLİ NİCE OLACAK?!? HİÇ ŞÜPHESİZ AZANLAR BELÂSlNl BULACAK!!!...
14 Ekim 2016 Cuma 14:41
Oıaylar sadece Ortadoğu'da gelişmiyor...!!!
 // Muhafız
Bakınız şu anda ABD'leri Kuzey Kore tehlikesine karşı Güney Kore'de bulunan Gulam adasındaki asker sayısını 28000'den 45000'ne çıkarttı,ayrıca Akdeniz filosu dediğimiz 6ncı filosunu pasifiklere gönderdi,yani herkes sanıyor ki dünya krizi Ortadoğu'da çıkacak diye,fakat hiç kimse tahmin etmiyor ki,ABD'leri ile ÇİN'in her an Kuzey Kore üzerinden karşı karşıya kalacağı,o zaman ABD pkk'dan mı yardım isteyecek yoksa NATO'nun ikinci büyük ordusuna sahip bir ülkeden mi? köpek gibi gelip yalvarm...
14 Ekim 2016 Cuma 14:22
Oıaylar sadece Ortadoğu'da gelişmiyor...!!!
 // Muhafız
Ey TÜRK MİLLETİ;Herkese soruyorum bu Amerikalı stratejistler neden kendini akıllı sanan SALAK mahlukatlardır acaba???!!!neden mi?,Acaba bir ay içerisinde Kuzey Kore bir bahaneyle Güney Kore'ye saldırdığında ve ÇİN'de Kuzey Kore'ye önceden olduğu gibi Kuzey Kore'ye desteğini açıkladığı anda yani ABD'leri Kuzey Kore üzerinden ÇİN'le karşı karşıya kaldığında kendilerini desteklemek için bu eğittiği pkk terör örgütü bozuntularıyla mı Çin'in karşısına çıkacak,yoksa önceden olduğu gibi bizemi y...
14 Ekim 2016 Cuma 14:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler