YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den PKK'ya flaş çağrı
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, terör örgütü PKK'nın saldırılarının son bulmasını ve PKK’nın şiddetten vazgeçmesini istediklerini söyledi.
ABD'den PKK'ya flaş çağrı
04 Ağustos 2015 / 00:15 Güncelleme: 04 Ağustos 2015 / 06:44

Toner’a, günlük basın toplantısında, iki askerin şehit olması ve 20 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan, terör örgütü PKK'nın Ağrı'daki jandarma karakoluna düzenlediği intihar saldırısı soruldu.

Bunların şiddet döngüsünü alevlendirdiğini belirten Toner, “Bu saldırıların son bulmasını, PKK’nın şiddetten vazgeçmesini ve Türk hükümetiyle görüşmelere yeniden başlamasını istiyoruz” dedi.

Toner, Türkiye’nin PKK’ya karşı operasyonlarında sivil kayıplar bulunduğuna yönelik iddiaların sorulması üzerine de operasyonda sivil kayıplar olduğunu görmek istemediklerini ve bu tür haberleri çok ciddiye aldıklarını kaydederek, “PKK’nın Türkiye’ye karşı saldırılarını durdurduğunu ve Türk hükümetinin orantılı yanıt verdiğini görmek istiyoruz” diye konuştu.

Hava saldırılarından bazen sivillerin etkilenebildiklerini ifade eden Toner, ancak bu saldırıların hedefinin terör örgütü PKK olduğuna işaret etti.

Toner, PKK’nın saldırılarda bulunması üzerine Türkiye’nin kendini savunma hakkı olduğuna inandıklarını yineleyerek, fakat aynı zamanda şiddetin son bulmasını istediklerini dile getirdi.

 

AA

 // Rasim DUMAN
PKK vurulurken, ABD-İngiltere-İsrail "ser ittifakinin" da caninin cok yandiginin farkindayiz. Zira PKK, PYD,YPG,DAİS, ve DHKP-C'nin, onlarin gizli cocuklari oldugunu cok iyi biliyoruz. Keza, icerde de KOC gibi isadamlarinin uyesi oldugu bazi STK'larin da......
04 Ağustos 2015 07:31
 // Rasim DUMAN
Aciklamalarin diplomatik tercumesi : Turkiye hakli ama, PKK'nin da cok fazla "dovulmesine" gonlumuz razi degil. Aksi halde sizi "sivilleri vurmakla" itham ederiz ! Fazla ileri gitmeyin !Ey ABD, 1991 ve 2003'te İrak'ta katlettigin 1,5 milyon insanin kac tanesi askerdi?! Daha 2 yil once, Misir'da darbeci Sisi, 7000 kisiyi bir gunde "dograrken" sen neredeydin?!...
04 Ağustos 2015 03:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler