YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den küstah açıklama: Türkiye koalisyonun parçası değil
Suriye'de istediği senaryoyu uygulayamayan ABD, Türkiye'nin Musul operasyonuna katılma kararlılığından hazımsızlık duyuyor. ABD Dışişleri tarafından yapılan açıklamada, "Türkiye, Irak'taki uluslararası koalisyonun bir parçası değil" denildi.
ABD'den küstah açıklama: Türkiye koalisyonun parçası değil
12 Ekim 2016 / 08:41 Güncelleme: 12 Ekim 2016 / 11:06

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başlattığı Fırat Kalkanı operasyonu ile Cerablus ve Fırat'ın batısının terör örgütlerinden temizlenmesinden bir hayli rahatsızlık duyan ABD, Suriye'de istediği senaryoyu uygulayamadı.

DAEŞ'in kalesi olarak bilinen Rakka'ya Türkiye ile birlikte girme planı yapan ABD, konu Irak ve Musul olunca tavrını tamamen değiştirerek, farklı bir politika izlemeye başladı.

Irak'ı işgalinden sonra ülkede yüzlerce askerini bulunduran ABD, Türk askerinin Musul'daki varlığından duyduğu rahatsızlığı daha önce de dillendirmişti.

Musul'a düzenlenecek operasyona kimlerin katılacağına Bağdat'ın karar vereceğini belirten ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü John Kirby, Türkiye'nin Irak'taki uluslararası koalisyonun bir parçası olmadığını savundu.

ab1-003.jpg

ABD'DEN HADSİZ ÇIKIŞ: TÜRKLER BUNUN BİR PARÇASI DEĞİL

Ankara ve Bağdat arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Irak Başbakanı Haydar El İbadi'nin açıklamalarının ardından artan gerilime değinen Kirby, "Irak'taki Türk güçleri, uluslararası koalisyonun bir parçası değil ve Başika'daki meseleyi Irak ve Türkiye hükümetlerinin çözmesi gerekiyor" dedi.

ERDOĞAN'DAN İBADİ'YE: HADDİNİ BİL

Başbakan İbadi'nin resmi Twitter hesabından yapılan bir paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın darbe gecesi yaptığı ima edilerek, “Ülkemizi, halkımızın kararlılığıyla özgürleştireceğiz, görüntülü aramalarla değil" denmişti.

Cumhurbaşkanı da bunun üzerine İbadi'yle ilgili olarak, “Irak'tan senin bağırman çağırman bizim için hiç de önemli değil, biz bildiğimizi okuyacağız, bunu böyle bilesin. Kim bu? Irak'ın Başbakanı. Önce haddini bil… “ ifadelerini kullanmıştı.

Yaptığınız Katliamların hesabı SORULACAKTIR...!!!
 // Muhafız
Eğer ABD'leri bu Ortadoğuyu kan gölüne çevirme stratejisinden,sinsice ışid'i bahane edip kürt devleti senaryolarından vazgeçmezse;inanın başta Pensilvanya olmak üzere çoğu kentinde VX gazıyla,Hardal gazıyla kimyasal gaz saldırılarıyla misilleme faaliyetinde bulunuruz...!!!ya artık bir şeyleri bahane ederek insanları KATLETME zihniyetinden vazgeçin,yada olacaklara katlanın...!!!bundan sonra olacakların sorumlusu siz Katliamcı zihniyetindeki mahlukatlarsınız,olacaklardan başkalarını sorumlu tut...
12 Ekim 2016 Çarşamba 23:37
Yaptığınız Katliamların hesabı SORULACAKTIR...!!!
 // Muhafız
Ulan şerefsizler Irak'ta Saddam'ı bahane edip,kadın çocuk demeden milyonlarca insanı katlettiniz,bu yaptığınız katliamlar yetmedi,Ebu Garip cezaevinde milyonlarca insana İŞKENCE yaptınız,yine yetmedi,Afganistan'da El Kaide'yi bahane edip yine milyonlarca insanı katlettiniz,şimdi de bu yaptığınız katliamları unutup,terör örgütü ypg ile,pyd ile Işid'i bahane edip aklı sıra mezhep savaşlarının önünü açmaya ve Suriye'nin kuzeyinde kürt devleti kurmaya çalışıyorsunuz,aklı sıra,bu oyunlardan vaz...
12 Ekim 2016 Çarşamba 23:29
 // Erol
Defolup gideceksiniz ordan pislikler...
12 Ekim 2016 16:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler