YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den Fethullah Gülen açıklaması
Psaki, "Gülen, ABD vatandaşı mı?" sorusuna "Bunla ilgili de konuşamam. Ama ABD vatandaşı olduğunu sanmıyorum" dedi.
ABD'den Fethullah Gülen açıklaması
30 Nisan 2014 / 12:11 Güncelleme: 30 Nisan 2014 / 12:18

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD'de yaşayan Fethullah Gülen'in iade sürecine yönelik hukuki sürecin başlayacağını açıklamasının ardından, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, gazeteciler tarafından Fethullah Gülen ile ilgili soru yağmuruna tutuldu.

Gündelik basın toplantısında gazetecilerin sorularına yanıt veren Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, 'Fethullah Gülen'in iade edilmesi için başvuru olup olmadığı' sorularını yanıtsız bıraktı.

Basın toplantısına katılan Amerikalı gazetecilerden biri, "Başbakan Erdoğan, bugün Fethullah Gülen'in ABD'den iade edilmesini isteyeceğini söyledi. Fethullah Gülen ile ilgili böyle bir resmi başvuru var mı" sorusunu yönelttiği Psaki, "Bu konulardaki politikamız gereği, bekleyen ya da potansiyel iade talepleri ile ilgili konuşamam. Yazık ki bu konuda söyleyebileceğim çok az şey var" diye konuştu.

Psaki, gazetecilerin ısrarlı sorularına karşın, Fethullah Gülen'in iade edilmesi için başvuru yapılıp yapılmadığı, ABD'deki statüsünün ne olduğu sorularını karşılıksız bıraktı. Bu konuların kişinin özel hayatına ilişkin konular olduğu gerekçesiyle soruları yanıtsız bırakan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Psaki, "Gülen ABD vatandaşı mı" sorusuna da "Bunla ilgili de konuşamam. Ama ABD vatandaşı olduğunu sanmıyorum" yanıtını verdi.

13:42
 // DERSİNE İYİ ÇALIŞMIŞ
Anlaşılan ABD sözcüsü, bu konular hakkında iyi bir önçalışma yapmış. Soruların tümü, ustalıkla geri çevrilmiş. Ama ben anlayacağımı anladım... Önümüzde, ABD ile küçük bir iade krizi yaşanacak. Belki de, Başkan; bunu senatoya bile götürebilir. Yani Abd iade veya sınırdışına pek sıcak bakmıyor. Kendi hizmetçisini yedirmek istemiyor....
30 Nisan 2014 13:42
tabiki konuşamazsın..
 // alemci
f.gülen siyonist sömürü ortaklığızın bir parçası ve üst düzey bir ajanınız böyle ince konuları konuşabilirmisiniz yıllardır ülkemiz üzerinde dost ayağına kirli oparasyonlar yapıyorsunuz pkk,asala ile ekonomik yıkımlarla bizi büyük zararlara uğrattınız millet uyandı barış süreci başladı rahatsız oldunuz şimdi versiyon değişti takiyeci din adamı diye geçinenin eliyle bizi yıkmaya çalıştınız ama beceremediniz....
30 Nisan 2014 Çarşamba 11:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler