YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den bir heyet vize krizi için Türkiye'ye geliyor
Türkiye ve ABD arasında yaşanan vize krizi ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. ABD'den bir heyetin vize krizinin çözümü için Türkiye'ye geleceği iddia edildi.
ABD'den bir heyet vize krizi için Türkiye'ye geliyor
12 Ekim 2017 / 07:47 Güncelleme: 12 Ekim 2017 / 10:17

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan bir heyet, vize kriziyle ilgili görüşmeler için önümüzdeki hafta Türkiye'ye gelecek.

ABD Dışişleri Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgilere göre heyete Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Johnathan Cohen başkanlık edecek. Krizin çözümü için Türkiye'nin ABD'ye ortak bir komisyon kurulmasını teklif ettiği belirtildi.

KRİZ PERDE ARKASI

Ankara ile Washington ilişkileri tarihindeki en sıkıntılı dönemlerinden birinden geçerken patlak veren vize restleşmesinin arkasındaki detaylar ortaya çıkmaya başladı.

BOZDAĞ DOĞRULADI!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ:konuya ilişkşn yaptığı açıklamada, "İki ülke arasında, temsilcilerin bir araya gelip bu konu üzerinde çalışmaları kararı alındı ve bu karar gereği önümüzdeki günlerde bir araya gelinecek, çalışılacak ve sonucuna göre de bir adım atılacaktır" dedi.

 // 02
Zorbalıga ve eşkıyalık yaparak ortalığı karıştırmaya alışmış olan ABD ,100 yıl aradan sonra elif gibi dimdik duran AK partinin karşısında ne yapacagını şaşırdı. Devletimizin yanındayız....
12 Ekim 2017 15:23
Neyin Komisyonu Kurulacak???
 // Ahmet Y.
Krizi çıkaranlar belli. Ne yapmak istedikleri de belli. Türk Devleti'nin de güvenliğine kastedilecek çalışmalara izin vermeyeceği belli. Yapılacak şey, ya karşı taraf, Türkiye'ye karşı yapmakta olduğu eşkiyalıklardan vazgeçmesi. Ya da Türk Devleti'nin abd ye boyun eğmesi. Eğer hükümet kanadı boyun eğme yolunu seçerse, kasım 2019 da bu milletin karşısına hiç çıkmadan, akp yi lağvetsinler....
12 Ekim 2017 Perşembe 11:43
Buyukelcilik/Konsolosluk
 // uykucu
vize paralariyla geciniyor. 1 ay vize vermeseler acliktan olurler....
12 Ekim 2017 Perşembe 11:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler