YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den Başbakan'a Gülen'in iadesi ile ilgili flaş telefon
Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkan YArdımcısı Biden ile telefonda görüştü. Biden, Gülen'in iadesi konusunda beklentilerin farkında olduğunu belirterek, Türkiye ile birlikte çalışacaklarını ifade etti.
ABD'den Başbakan'a Gülen'in iadesi ile ilgili flaş telefon
22 Temmuz 2016 / 00:01 Güncelleme: 22 Temmuz 2016 / 00:08

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile telefonda görüştü.

Yıldırım, görüşmede, 15 Temmuz günü girişilen terörist kalkışmanın elebaşı konumundaki Fetullah Gülen’in iadesi için gerekli başvuru evraklarının ABD’ye iletildiği, bir müttefik olarak ABD’den beklentilerinin Gülen’in Türkiye’ye iade edilmesi olduğunu vurguladı. 

Biden: Birlikte çalışacağız

Biden'ın ise 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin, Fetullah Gülen'in iadesi konusundaki beklentinin farkında olduğunu, bu hususta bağımsız ABD mahkemelerince karar verilmesi gerektiğini, her hal ve karda, konuya dair Türkiye ile birlikte çalışacaklarını ifade ettiği bildirildi.

 // Rasim DUMAN
Biz sizin "birlikte calismalarinizin", "en guclu sekilde destek vermelerinizin" , "taraflara itidal tavsiye etmelerinizin"...hangi manalara geldigini cok iyi biliyoruz artik, conicon Baydin! İyice baydin artik...!...
22 Temmuz 2016 07:51
 // atak
Vereceklerini sanmıyorum,çünkü kolay değil bir yahudiyi alıp müslüman gibi yetiştirip dünya üzerindeki bir cook ülkeye bunun sayesinde giriyorlar verirlermi bu dönemin lawrence sini hiç,...
22 Temmuz 2016 00:58
 // Talip Demirtad
İşinize yaramadığını anlarsanız o zaman paketlersiniz herhalde......
22 Temmuz 2016 00:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler