YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD: YPG'ye desteğimizi keseriz
Pentagon Suriye'nin kuzeydoğusundaki PYD/YPG unsurlarının Afrin'e hareket etmesi durumunda ABD'nin desteğini kaybedeceğini açıkladı.
ABD: YPG'ye desteğimizi keseriz
23 Ocak 2018 / 20:25 Güncelleme: 23 Ocak 2018 / 21:52

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Suriye’nin kuzeydoğusundaki PYD/YPG unsurlarının Afrin’e hareket etmesi durumunda ABD'nin desteğini kaybedeceğini açıkladı. 

Kamışlı bölgesinden PYD/PKK konvoylarının Afrin’deki PYD/YPG militanlarına destek vermek için harekete geçtiği haberleri üzerine AA muhabirine konuşan Pentagon sözcüsü Binbaşı Adrian Rankine Galloway, ABD’nin PYD/PKK’nın paravanı SDG ile ilişkisinin komuta ve kontrol şeklinde olmadığını dolayısıyla böyle bir hareketlilik konusunda bir şey diyemeyeceğini ifade etti. 

"DEAŞ’A ODAKLI OLMAYAN BİR TÜR ASKERİ OPERASYON YAPARLARSA..."

Galloway, "Biz DEAŞ’a karşı operasyon yapan kuvvetlere eğitim, tavsiye ve destek sağlıyoruz. Sahadaki güçlere emirler vermiyoruz. Bu bizim ilişkimiz değil. Eğer özellikle DEAŞ'a odaklı olmayan bir tür askeri operasyon yaparlarsa koalisyonun desteğini kaybederler." dedi. 

Galloway Suriye haritasında kuzey doğuyu göstererek şöyle devam etti: 

"Diyelim ki buralarda bir yerdeki (kuzeydoğu Suriye) bir YPG birliği, 'artık DEAŞ ile mücadele etmeyeceğiz Afrin’deki kardeşlerimizi desteklemeye gideceğiz' derse artık o zaman kendi başlarına kalırlar. Artık bizim ortaklarımız olamazlar."

Binbaşı Galloway, Suriye’de ortaklarına verdikleri silahların sadece DEAŞ ile mücadele için olduğunu başka amaçlarla kullanılması durumunda ABD’nin adım atacağını ifade etti. 

Galloway, “Ekipmanların DEAŞ dışında bir amaçla kullanıldığını tespit ettiğimiz takdirde yardımları kesmek dahil uygun adımları atarız.” şeklinde konuştu. 

1966da velinimet di. şimdi nefret ve terör devleti oldu.
 // hursit dilaver
Galloway, “Ekipmanların DEAŞ dışında bir amaçla kullanıldığını tespit ettiğimiz takdirde yardımları kesmek dahil uygun adımları atarız.” şeklinde konuştu.... SAKIN BU LAFINI CİDDİYE ALMAYIN. TÜRKLERLE KAFA BULMAK BU İŞTE..bu lafa kanıp ta sakın gevşemeyin....
24 Ocak 2018 Çarşamba 15:05
bazen tersten de okumak lazım. çünkü doğrusu odur.
 // hursit dilaver
siz bunu,' ulan silah ve bombalarınızı türklere kaptırmayın.yetti artık size verdiğimiz silah. siz de türklere kaptırırsanız ne olacak bunun sonu..' demektir bu.hemen sevinmeyin yani.. ABD artık bizim lehimize laf eder mi.işte akşam diyeceği şu. SAKIN AFRİNE GİRMEYİN. ALTINDAKİ MAĞARALAR HATAYI İŞGALDE KULLANACAĞIMIZ MUHİMMATLARLA DOLU. SAKIN AFRİNİ ALMAYIN. diyecek....
24 Ocak 2018 Çarşamba 15:03
 // Uykucu
Amerikan soytarilarina itimat eden var midir?...
24 Ocak 2018 08:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler