YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD, "Unsurlarımız var vurmayın" dedi, TSK vurdu
ABD, "Unsurlarımız var vurmayın" dedi, TSK vurdu
19 Eylül 2015 19:37
TSK'nın 10 Eylül'deki kapsamlı hava harekatı öncesi ABD'li yetkililer, "Harekatı durdurun, o bölgede unsurlarımız var" dedi.

ABD'nin bu çıkışına cevap veren TSK ise, "ABD unsurlarının orada ne işi var! Unsurlar çekilsin, biz vuracağız" diyerek operasyona devam etti ve PKK'nın en büyük cephaneliğini vurdu. 

Türk Hava Kuvvetleri'nin 10 Eylül gecesi terör örgütü PKK'nın çok sayıda kampına yönelik operasyonu öncesi, ABD'lilerin harekatı engellemeye çalıştığı öğrenildi. Irak'ın kuzeyindeki koordinasyon merkezindeki ABD subayları aracılığıyla, TSK'ya "Harekatı durdurun, o bölgede unsurlarımız var" mesajı gönderildi. Ancak TSK bu talebe çok net bir şekilde yet yanıtı vererek, PKK'nın en büyük cephaneliğinin de hedef alındığı operasyonu gerçekleştirdi.

"O BÖLGEDE UNSURLARIMIZ VAR VURMAYIN"

Aydınlık gazetesinin ulaştığı bilgilere göre olay şöyle gelişti: TSK'ya bağlı jetlere 24 Temmuz gecesi başlayan operasyonları çerçevesinde, 10 Eylül gecesi terör örgütünün kamplarına harekat planlaması yapıldı. Bu çerçevede harekattan kısa bir süre önce, Irak'ın kuzeyindeki koordinasyon merkezi aracılığıyla "Irak'ın kuzeyinde bazı terör kamplarına hava harekatı icra edeceğiz" bilgilendirmesi yapıldı. Bunun üzerinde merkezlerinden talimat aldığı bildirilen ABD subayları, Türk muhataplarından "harekatın durdurulmasını" istedi. ABD'lilerin gerekçesi "O bölgede unsurlarımız var" oldu.

"ÇEKİLİN, VURACAĞIZ"

Bunun üzerine Türk subayları gelişmeden Genelkurmay karargahını haberdar etti. Karargahtan verilen yanıt "Terör kampları olduğu kesin. ABD unsurlarının orada ne işi var. Unsurlar çekilsin. Biz vuracağız" oldu. ABD'lilerin tüm engellemelerine rağmen harekat gerçekleştirildi.

İMHA ENGELLENMEYE Mİ ÇALIŞILDI?

Harekat sonunda, TSK'nın Irak'ın kuzeyindeki 1 cephanelik olarak bilgi aldığı Gare Kampın'nda 4 cephanelik çıktı. Bölgede 2 saat süren yoğun patlamalar yaşanmış, bu da basına yansımıştı. Ankara güvenlik bürokrasisi ABD'nin harekat öncesi girişimi için "örgütün en büyük cephaneliğinin imhasını mı engellemeye çalıştılar" sorusuna yanıt arandığı öğrenildi.

 

AYDINLIK

 // arif
Aynen yazboz proğramında dünden yarına belgeselinde anlatıldığı gösterildi gibi.Allah son yıllarda miilli ve yerli tavır sergileyen medyalarımızın sahibi yöneticileri ve çalışanlarından bin kere razı olsun...
20 Eylül 2015 07:52
 // osmanli
Serefsizler bu ust akil ve tum isbirlikciler ulkemizi. Bitirmeye calisiyor abd..ve digerleri dost olamaz pkk.yi techizat silah unsur olarak besliyor suanda cok buyuk darbe aldi teror. planlari. Bozuluyor ordumuz devam edecek sehitlerimiz de boyle isterlerdi...
19 Eylül 2015 22:37
1
 // 1
onların birliklere gelmişti ne oldu onlar ne yapıyor güvenli bölge ne oldu abd yine kendi bildiğini okuyor değil mi TR de buna karşılık olarak böyle yapması normal......
19 Eylül 2015 21:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler