YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD Ulusal Ermeni Komitesi'nden Demirtaş'a tam destek!
ABD'deki Ermeni Ulusal Komite Başkanı Aram Hamparian'dan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ınsözde Ermeni soykırımı hakkındaki açıklamalarına destek geldi
ABD Ulusal Ermeni Komitesi'nden Demirtaş'a tam destek!
17 Nisan 2015 / 22:35 Güncelleme: 17 Nisan 2015 / 22:43

Türkiye, Papa'nın sözde Ermeni soykırımını gündeme getiren sözlerinin ardından Avrupa Parlemantosu'nun benzer kararını tartışıyor. Toplumun her kesiminden büyük tepki toplayan bu iki açıklama nedeniyle Vatikan, dün bu konuda geri adım atmıştı.

Avrupa geri adım attı HDP destek verdi

Avrupa Parlementosu Başkanı Martin Schulz, Başbakan Davutoğlu'nu aramış ve kararın alındığı oturumda bulunmadığını söyleyerek üzüntülerini dile getirmişti. 

Türkiye'nin tepkisi Vatikan'ın ve Avrupa Parlamentosu'nun geri adım atmasına neden olurken Ermeni soykırım yalanına en büyük destek HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'tan geldi. HDP lideri Demirtaş, Papa'ya tepki gösteren hükümete yüklendi.

HDP, Ermeni Soykırımı yalanını böyle savundu

"Hükümetin geçmişte yaşanan olaylarla ilgili hakikatleri araştırma konusunda hareket etmesi lazım. Papa bir şey söylüyor çocukça tepki veriyorlar. İnsan anlamakta zorlanıyor. Ermeni gerçeğiyle nasıl yüzleşmesi gerektiğini topluma bir anlatın. Bu resmi olarak açıklığı kavuşmamış bir konudur. Papayı tanımıyoruz diyerek bu sorun çözülemez."

ABD'deki Ermeni lobisinden Demirtaş'a tam destek!

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Türkiye'de büyük tepki toplayan sözlerine ABD'de faaliyet gösteren Ermeni lobisinden tam destek geldi. ABD'deki Ermeni Ulusal Komite Başkanı Aram Hamparian Twitter'dan gönderdiği mesajda "Selahattin Demirtaş'ın 1915 Ermeni olaylarını hiç tereddüt etmeden soykırım olarak niteledi" ifadelerine ver verdi.

1-839.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler