YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD sözünü tutmadı, yerli sistem devreye giriyor
Suriye sınırına konuşlandırılması planlanan HIMARS füzeleri için ABD sözünü tutmayınca yerli sistem devreye girdi. Roketsan, TSK envanterinde bulunan Kasırga’yı güdümlü rokete dönüştürerek seri üretime başlıyor.
ABD sözünü tutmadı, yerli sistem devreye giriyor
18 Haziran 2016 / 12:10 Güncelleme: 18 Haziran 2016 / 12:43

Kuzey Suriye'den Türkiye'ye yönelik tehditlere karşı, sınır hattına "HIMARS" füze sistemi konuşlandırılması konusunda ABD tarafından verilen söz yerine getirilmedi.

Mayıs ayında gönderileceği ifade edilen "HIMARS" sistemlerinin bugüne kadar nakledilmemesi, milli savunma şirketlerinin üzerinde çalıştığı projelerin hızlanmasını sağladı. 

SERİ ÜRETİM AŞAMASINA GELDİ

Göğsümüzü kapartan haber Türkiye'nin yüzakı ROKETSAN'dan geldi.

TSK envanterinde bulunan "Kasırga" sistemini, "Güdümlü Roket" sistemine dönüştürmek için proje geliştiren ROKETSAN, çalışmalarını tamamlanarak seri üretim aşamasına geldi. 

ATIŞLARDA SIFIR HATA, TAM İSABET

Tamamen yerli imkanlarla geliştirilen "Kasırga-TRG/300" adlı güdümlü roket sistemi, geçtiğimiz günlerde yapılan test atışlarında, hedefleri sıfıra yakın hata ile vurarak tam not aldı.

ABD'nin "HIMARS" bataryalarından çok daha üstün özelliklere sahip olan "Güdümlü Kasırga" sistemi, 130 km menzille ulaşabiliyor. ABD'nin söz verdiği halde göndermediği "HIMARS" sistemleri ise maksimum 90 km menzile sahip.   

SAPMA YOK, NOKTA ATIŞLI 

 "Kasırga-TRG/300" sistemi, 130 km'lik menzil avantajı sayesinde, Suriye’nin kuzeyindeki Münbiç Cebi'nin daha ileri noktalarındaki terörist unsurları da vurabilecek.

En ileri teknoloji kullanılarak geliştirilen ve 300 mm kalibrelik roket atabilen "Güdümlü Kasırga" sistemi, karadan karaya atışlarda, 70 metre çapında etki alanı oluşturarak hedefi imha edebiliyor.

 

AKŞAM

ABD YE TEŞEKKÜR EDERİZ...
 // ismail emre
Yanlış anlamayın kendi zekamızı Abd sayesinde kullanmaya başladık...ABD İHA vermedi yapmaya başladık bu silahı da verseydi yapmayacaktık gözünü sevdiğimin bağımlı ülkesi bağımsız olsak da bağımlılık yapmış bizde:)))))))...
18 Haziran 2016 Cumartesi 15:36
 // İsmail
Maşaallah, barekallah, subhanallah...
18 Haziran 2016 15:15
milli olmalı
 // hasan kaya
silahlar milli olmazsa başkasının eline bakarız...
18 Haziran 2016 14:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler