YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD: PKK ve PYD'ye silah vermedik! Yersen...
ABD Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, "ABD, PKK veya PYD’ye hiçbir türde silah sağlamamıştır” denildi.
ABD: PKK ve PYD'ye silah vermedik! Yersen...
05 Şubat 2016 / 08:27 Güncelleme: 05 Şubat 2016 / 08:32

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, bazı basın yayın organlarında yer alan, PKK'ya "Zagros" olarak bilinen özel üretim keskin nişancı tüfeği sağladıkları yönündeki haberleri yalanladı. Açıklamada, "ABD, PKK veya PYD'ye hiçbir türde silah sağlamamıştır" denildi.

"TÜRKİYE'YE İHANET ETMİYORUZ"

ABD Büyükelçiliği iddialar üzerine yazılı açıklama yaptı.

Zagros tüfeğinin ABD yapımı veya tasarımı olmadığı belirtilen açıklamada, ABD'nin PKK ile bir "ittifak" içinde olduğuna veya Türkiye'ye "ihanet ettiğine" dair iddiaların gerçek dışı olduğu vurgulandı.

Büyükelçiliğin açıklamasında, "ABD hükümeti, aralarında PKK'nın da bulunduğu terör örgütlerine karşı mücadelede, Türkiye dahil, tüm müttefiklerinin yanında yer almaktadır" denildi.

Elçilik açıklamasında, PKK'nın yanısıra "PYD'ye de silah verilmediği" yönündeki ifade dikkat çekti.

Zira geçen yıl ABD'nin "PYD'ye değil, Araplara verdik" dediği silahların PYD'lilere teslim edildiği görüntüler ortaya çıkmış, Ankara da sert tepki göstermişti.

 // Rasim DUMAN
ABD Baskan Yardimcisi Joe BİDEN, gay'ler gibi sagini solunu sallayarak "PKK barisa gonullu degil" diyordu. Biz de zaten bunu ogrenmek istiyorduk !!! Yahu soyle basini dikip, herif gibi " PKK,PYD,YPG,HPG teror orgutleridir ve katiller surusudur, bizim de dusmanimizdir, biline !" desene...! Oyle yarim agizla mahcup edalar ile Turkiye'ye destek mesaji olmaz. Yalan, riyakarlik,sahtekarlik pacalarinizdan akiyor ey ABD'liler !!!...
05 Şubat 2016 15:20
 // Hasan
Doğru siz vermediniz . Bu silahlar gökten zembille indi demi. Yahu kardeşim sizin bu söylediklerinize kargalar bile güler ya...
05 Şubat 2016 10:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler