YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD: Pensilvanya'daki beyefendiyi unutun
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, yerel seçimleri değerlendirdikten sonra Pensilvanya'ya göndermede bulundu.
ABD: Pensilvanya'daki beyefendiyi unutun
01 Nisan 2014 / 08:00 Güncelleme: 01 Nisan 2014 / 08:00

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, günlük basın brifinginde Türkiye'deki hükümet-cemaat çekişmesiyle ilgili sorulan birkaç soru üzerine şunları söyledi:

"Bu beyefendi Pensilvanya'da yaşıyor olsun ya da olmasın, Türk hükümetinin Twitter'ı yasaklaması hala doğru değil. Türk hükümetinin kendileriyle aynı şekilde düşünmeyenler üzerinde baskı uygulaması hala doğru değil. Bu tür şeylerin, bir Türk vatandaşının Pensilvanya kırsalında yaşamasıyla bir ilgisi yok. Türkiye bir NATO müttefiki. Bu noktada açık olalım.

Türkiye yakın bir NATO müttefiki. Her zaman her konuda anlaşamayabiliyoruz ama biz hiçbir zaman herkesle her konuda anlaşmıyoruz. Bu nedenle Pensilvanya'da yaşayan beyefendiyi unutun. Türk hükümetiyle ikili bir ittifaka sahibiz. Anlaşmazlığa düştüğümüz zaman bunu ifade ederiz. Aynı fikirde olduğumuz zaman da bunu dile getiririz. Hükümetleriyle ilgili kararlar vermek kesinlikle Türk halkına bağlı. Bu bize bağlı değil. Bunun üzerinde bizim herhangi bir  etkimiz olduğuna yönelik her türlü haberler aptalca."

 

21:27
 // NE DEMEK UNUTUN!?
Bu cadaloz ne demeye getiriyor, o şaklabanı unutun size yedirmeyiz mi diyiyor. Kadın! Kadın! Kendine gel! Burası manda yada uyduruk bir devlet değil artık. Burası Yeni Türkiye! Yani, New Turkey!...
01 Nisan 2014 21:27
Alın
 // pyscho
Alın sizde kalsın zaten bize lazım değil......
01 Nisan 2014 Salı 14:02
*
 // ANTİ PARALEL
Konuşan çakallar her dönemde olmuştur . bunlara alışkınız . ama konuşan çakalların alışkın olmadıgı bir durum var . onlar hala türkiyeyi süleyman demirel , bülent ecevit , mesut yılmaz gibi tiplerin yönettiğini sanıyor . ahkam kesiyor. mal artık bu havalarınız çok eskilerde kaldı ....
01 Nisan 2014 Salı 10:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler