YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD o çirkinliğe destek verdi!
ABD, Charlie Hebdo dergisinin Hz. Muhammed'in tasvir edileceği bir karikatürün yer alabileceği iddialarına "Destekleriz" dedi.
ABD o çirkinliğe destek verdi!
14 Ocak 2015 / 08:09 Güncelleme: 14 Ocak 2015 / 10:01

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, Charlie Hebdo dergisinin Fransa'da yarın yayınlanacak sayısında Hz. Muhammed'in tasvir edileceği bir karikatürün yer alabileceği iddialarına ilişkin, "Kişisel görüşlere bakılmaksızın, Charlie Hebdo'nun bu tür bir şey yayınlaması hakkını kesinlikle destekliyoruz. Demokraside olan budur" dedi.

Marie Harf, günlük basın toplantısında konuya yönelik soru üzerine, "söylediklerine şiddetli bir şekilde karşı olunsa dahi gazetecilerin, sanatçıların ve yaratıcı insanların ifade özgürlüğünün desteklenmesi gerektiğini ve ABD olarak da ifade özgürlüğünün yanında olduklarını" belirtti.

"Hz. Muhammed'in tasvir edilmesini Müslümanlık karşıtı olarak görmüyor musunuz" sorusu üzerine Psaki, "Özellikle Müslümanların bu tür tasvirler konusunda çok güçlü hassasiyetleri olduğunu biliyoruz. Hiçbir şey şiddeti haklılaştırmaz, nefreti haklılaştırmaz ve hiçbir şey ifade özgürlüğünün önünde durmamalı" yanıtını verdi.

 

16:16
 // Mustafa
İslamiyete küfür etmek demokrasiyle açıklanamaz....
14 Ocak 2015 16:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler