YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD Konsolosluğu saldırısı terörist tanıdık çıktı!
ABD Konsolosluğu saldırısı terörist tanıdık çıktı!
10 Ağustos 2015 12:35
ABD Konsolosluğu saldırısında son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. ABD Konsolosluğu'na saldıran teröristin kimliği ve örgütü belli oldu.

ABD İstanbul Konsolosluğu'na silahlı saldırı sonrası yaralı olarak ele geçirilen Hatice Aşık'ın DHKP-C'li olduğu öğrenildi.  

CANLI BOMBA LİSTESİNDE ADI VARDI

2005 yılında Adalet Bakanlığı binasına düzenlenen saldırı sonrası Hatice Aşık'ın adı canlı bomba listesinde yer almıştı.

Adalet Bakanlığı'na intihar saldırısı gerçekleştirmek isteyen DHKP-C'li Eyüp Beyaz, özel tim tarafından vurularak öldürülmüştü. Planı başarısızlıkla sonuçlanan örgütün, Hatice Aşık'ı canlı bomba olarak kullanmayı planladığı ileri sürülmüştü. O dönem Hatice Aşık'ın kimliğinin tespit edilmesi üzerine Başbakanlık ve Adalet Bakanlığı'nda güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarılmıştı. Afyonkarahisar nüfusuna kayıtlı Hatice Aşık'ın Hülya kod adını kullandığı biliniyor.

15 YIL HAPİS CEZASI ALMIŞTI

ABD Konsolosluğu'na saldırıyı düzenlediği ileri sürülen Hatice Aşık, 1998'de Denizli Tavas'ta Jandarma Er Cuma Kaya'nın ölümüne ilişkin davada 15 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

27 Kasım 1998'de Denizli'nin Tavas İlçesi Balkıca Köyü kırsalında çıkan ve Jandarma Er Cuma Kaya'nın şehit olduğu çatışmada yakalanan 22 DHKP-C'li sanıktan 3'ü idam cezasına çarptırılmıştı.

nezaman tükiyeyi terkedecez
 // ismail hakli
ceza alanlar zalimler disarida mazlumlar madurlar iceride bu nasil devlet nasil hükümet
güclü olan hakli cikiyor
artik güvenim kalmadi nazaman sira bana gelecek diye bekliyorum

...
10 Ağustos 2015 Pazartesi 14:29
 // fethiye
Idama captirildiysa ozaman asin kardesim . Kapinin on tarafindan alip arkadan birakiyorlar bu ne be turkiyeceki adalet batsin . Adamlari iranin yaptigi gibi caddenin ortasinda asacaklar ki birdaha yapmayscak kardesim .hdp yide cok simarttilar .bu ne adamlar yolda yuruyemez ettiler yeter artik devletimiz pasif durmadin artik cozum sureci diye pkk ka biyle yapiyor hergun sehit habeti duyuyoruz yazik p annalara buna bir dur deyin artik...
10 Ağustos 2015 12:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler