YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD hep aynı yöntemi kullanıyor "korku"
Kanal A Genel Yayın yönetmeni Alper Tan, ABD'nin 'Sovyetler' bahanesiyle işgal ettiği yerler gibi Musul'u da 'DAİŞ' diyerek işgal etmek istediğini söyledi.
ABD hep aynı yöntemi kullanıyor "korku"
18 Ekim 2016 / 02:50 Güncelleme: 18 Ekim 2016 / 10:29

Kanal A'da yayınlanan Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın moderatörlüğünü yaptığı 'Sivil Düşünce' programının daimi konukları gazeteci-yazar Celal Kazdağlı ve Tamer Korkmaz, bölgede yaşanan gelişmeler ve ABD'nin ne yapmak istediğine dair değerlendirmelerde bulundular.

İşte Alper Tan'ın değerlendirmelerinden önemli satırbaşları:

Şimdi Türkiye Irak ve Suriye ile ilgilenmek zorunda, bir kere Osmanlı'nın son raddesi olan Misak-ı Milli sınırları içerisinde yer alıyor bu bizim en son sınırlarımız bu sınır orada bitiyor diye kabul edemeyiz. 

Yüz yıl önce 1916 yılında sykes picot sınırları çizilmişti yani bir İngiliz ve bir Fransız diplomat Türkiye'nin Irak'la ve Suriye ile olan, Irak ve Suriye arasındaki sınırları bunlar çizmişti. Bunlar kim Avrupa'nın öbür ucunda yaşayan ülkelerin diplomatları ve hala bu ülkelerin askerleri, diplomatları ve siyasetçileri bizim topraklarımızda hak iddia edebiliyorlar. Ne yazık ki bizim ülkemizdeki aydınlar ve gazeteciler maalesef "Bizim Musul'da ne işimiz var, Türkiye'nin Halep ve Cerablus'ta ne işi var" diyebiliyorlar.

Dünyanın öbür ucundaki ABD kalktı 11 Eylül saldırılarından sorumlu tuttuğu Afganistan'a saldırdı. Kitle imha silahlarını bahane ederek Irak'a saldırdı ve parçaladı. Bugün DAİŞ diye bir tehlike varsa, bugün Irak parçalandıysa ABD'nin 20003 yılında Irak'ı işgal etmesiyle bu gerçekleşmiştir. hatta bugün Suriye parçalandıysa 2001 yılındaki saldırılar bahane edilerek buraların işgale kalkışıldığı için bu hale gelmiştir. 

IRAK YA DA SURİYE DİYE BİR DEVLET YOK ÖRGÜTLER VAR ARTIK

Şimdi biz Irak sınırından söz edebilir miyiz? Suriye Türkiye sınırından söz edebilir miyiz? Irak ya da Suriye diye bir devlet yok örgütler var artık. Burada cirit atan hangi Avrupa devletinin sınırlarında bu tür karışıklıklar olurda o devle buna sessiz kalır, düşünsenize ABD - Meksika sınırında bir karışıklık oluyor.

Türkiye buradan oraya asker gönderip operasyon yapıyor. ABD de Meksika sınırını geçip operasyon yaptığında Türkiye diyor ki senin orada ne işin var? diyor. Bu ne kadar abuk bir soru ise Türkiye'nin Suriye'de ve Irak'ta ne işi var sorusunu sormak da o kadar yanlıştır.

Burada batılıların niçin olduğunu sorgulamamız lazım, fakat batılılar kendi menfaatleri için burada bulunurlar. Burada abuk ve saçma olan şey, ihanet olan şey  Türkiye içerisinde yaşayıp bizden görülenlerin Rusya, İngiltere, ABD ve Fransa'nın orada olmasını normal karşılayıp Türkiye'nin orada olmasına karşı çıkılması saçmalıktır.

ABD HEP AYNI YÖNTEMİ KULLANIYOR

ABD öncülüğündeki DAİŞ karşıtı koalisyonda bulunan Stephen Townsend, "Irak'ın ikinci büyük kenti olun Musul'un DAİŞ'den alınması aylar sürecek, bizle bu operasyonda onların yanında yer alacağız." diyor. Burada bir kez daha görüyoruz ki mesele Musul'u kurtarmak değil Musul'a çökmek.

Burada DAİŞ'i çıkarmak bahane burada Şii-Sünni çatışması çıkarmak, Türkiye ve yerli halkın etkin olmasını istemiyorum demektir. Buradan şu anlam çıkıyor. İslam ordusunun bir an önce harekete geçip bu işgalci güçleri bütün bölgeden temizlemesi gerekiyor.

ABD işgal planlarını geçmişte Sovyetler sizi işgal edecek diyerek, bu yaz komünizm gelecek korkusunu yayarak kendisi çöküyor o yerlere, tıpkı bugün Musul'u işgal edecek DAİŞ diyerek, DAİŞ üzerinden korkutup kendisi çökmek istiyor.
 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

 // Ferit
Alper tan ı takip ediyorum....
18 Ekim 2016 16:05
 // Şamil Ecirli
Alper Tan'ı tebrik ediyorum....
18 Ekim 2016 13:45
 // Gurbetçi
Haydi islam ordusu artık harekete geç yoksa çoookkkk geç olur......
18 Ekim 2016 12:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler