YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD Gülen'in tutuklanmasıyla ilgili kararı 1-2 gün içinde açıklayacak
Bekir Bozdağ, "Fetullah Gülen'in geçici tutuklanma talebimizle ilgili 1-2 gün içerisinde kararlarını bildirecekler" dedi. Bozdağ ayrıca 1500 civarında infaz koruma memuru görevden alındı. Cezaevlerinde gerekli tedbirleri aldık, alıyoruz" dedi
ABD Gülen'in tutuklanmasıyla ilgili kararı 1-2 gün içinde açıklayacak
28 Eylül 2016 / 10:00 Güncelleme: 28 Eylül 2016 / 11:01

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ NTV'de soruları yanıtladı. 

FETULLAH GÜLEN'İN İADESİ

Adalet Bakanı Bozdağ, ABD'de yaptığı temaslar çerçevesinde FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in iadesi için ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın somut delillerin gelmeye başladığını söylediğini aktardı.

Bozdağ, Türkiye'nin FETÖ elebaşının tutuklanması talebine ilişkin olarak, "Fetullah Gülen'in geçici tutuklanma talebimizle ilgili 1-2 gün içerisinde kararlarını bildirecekler" ifadelerini kullandı.

Bozdağ, "Bu hafta ABD Adalet Bakanlığı ile yeni bir görüşme ayarlamaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.  

Bozdağ şunları söyledi:

"Fethullah Gülen'in emir ve talimatıyla TSK içerisindeki Gülen'e bağlı FETÖ mensubu askerler ve onlara eklemlenen askerlerce ve sivillerle darbe teşebbüsü yapıldığına dair kimsenin şüphesi yok. Onda herkes hemfikir.

Şu anda deliller bu darbe girişiminin Fethullah Gülen emriyle yapıldığı açıktır. Biz daha önceki 4 suçtan iadesini ve acilen tutuklanmasını talep ettik. Aramızdaki iade sözleşmesinin 9. maddesine göre ABD Fethullah Gülen'i tutuklamak zorunda. Tutukladıktan sonra bizden ek belge talep edebilir.

İkinci olarak biz 15. Temmuz darbe girişimiyle ilgili Ankara'nın verdiği tutuklama kararını da ilettik. Karar acil tutuklanmasını gerektiğini ve gerekçelerini somut bir şekilde ortaya koyuyor.

ABD Başkan Yardımcısı'yla yaptığımız ikili görüşmede darbe girişimiyle ilgili kendilerine somut deliller gelmeye başladığını ifade etti. Onlar değerlendirmemizin sonucunu 1-2 gün içerisinde ileteceklerini ifade ettiler."

1500 İNFAZ KORUMA MEMURU GÖREVDEN ALINDI

Bozdağ, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve emekli Albay Hasan Atilla Uğur'un ikinci darbe girişimi iddiasına ilişkin olarak, "Bir takım aşiretlerin banka borçlarının ödendiği iddiası asılsız. Bin 500 civarında infaz koruma memuru görevden alındı. İncelemelerimiz sürüyor. Cezaevlerinde gerekli tedbirleri aldık, alıyoruz" diye konuştu.

VALLA, AÇlKLAR Ml, KAÇlKLAR Ml ➷➷
 // Halîme Gözüpek
Yoksa, 1-2 gün sonra duydukları karşısında, Sayın Bakanımız'ın dudakları UÇUKlar mı bilemiyorum ve birşeyler diyemiyorum!!!...
28 Eylül 2016 Çarşamba 14:47
 // 02
1 ,2 gün içinde yeni bir darbe yada naletullahı kaçırma işlemi olasın....
28 Eylül 2016 11:32
 // ışık
Bizde inandık, ya 89 krasör dosya gönderen iktidar onu isteyebilir mi? Milleti kandırmaya devam,...
28 Eylül 2016 11:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler