YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD Gülen'i neden iade etmiyor? Erdoğan açıkladı...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fethullah Gülen'in iadesi konusunda Amerika'nın Green Card'ı gerekçe gösterdiğini söyledi.
ABD Gülen'i neden iade etmiyor? Erdoğan açıkladı...
26 Ekim 2014 / 09:00 Güncelleme: 26 Ekim 2014 / 12:42

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Letonya ve Estonya'ya yaptığı ziyaretlerin dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin Gülen'in iadesini sorması üzerine konuşan Erdoğan, "Biz birinci derecede deport edilmesini istiyoruz. Bir yeşil kart meselesi var, bu kartın ağırlığını kaybetmesi meselesi var. Bunu bize gerekçe gösteriyorlar" dedi.

"Başkan Obama'ya söylüyoruz"

Obama ile Fethullah Gülen’in iadesini konuşmuştunuz, bu konuda bir ilerleme sağlandı mı?
"Bunu kendilerine ve gelen temsilcilerine, Başkan’a, Biden’a, Kerry’ye. Ticaret bakanlarına devamlı söylüyoruz. Aynı şekilde CIA yetkilileri ile istihbarat örgütümüzün görüşmeleri devam ediyor. Yani “Bunu ya deport edin ya bize iade edin.” Ama birinci derecede deport edilmesini istiyoruz.

Bunu söylüyoruz. Bir yeşil kart meselesi var, bu kartın ağırlığını kaybetmesi meselesi var. Bunu bize gerekçe gösteriyorlar. Tabii ki bu halen devam eden bir süreçtir. Neticesi ileride ortaya çıkacaktır." dedi.

2
 // 1
ne guzel is be karti alan orgut kursun baska ulkelerin kanununu hakkini hice saysin,oturdugu yerden ortaligi karistirsin neymis karti varmis bendede akpil var 10 liralik pentigonu havaya ucurayim mi?...
26 Ekim 2014 12:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler