YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD, FETÖ sözcülüğüne soyundu
Türkiye, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’i iade dosyasını hazırlarken, ABD Dışişleri Bakanlığı’nca hazırlanan insan hakları raporu Fetullah Gülen ile ABD yönetimi arasındaki ilişkiyi bir kez daha ortaya koydu.
ABD, FETÖ sözcülüğüne soyundu
27 Haziran 2015 / 20:00 Güncelleme: 27 Haziran 2015 / 20:43

Türkiye, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’i iade dosyasını hazırlayadursun, ABD Dışişleri Bakanlığı, Ankara ile Washington’un ilişkilerini zedeleyecek bir rapor açıkladı.

Dışişleri Bakanı John Kerry’nin bir basın toplantısıyla açıklanan 2014 İnsan Hakları Raporu, FETÖ ile örgüt lideri Fetullah Gülen’i Pensilvanya’da ağırlayan ABD yönetimi arasındaki ilişkiyi bir kez daha ortaya koydu.

Raporun paralel yapı diliyle kaleme alındığı belli olan Türkiye bölümünde, 17 ve 25 Aralık soruşturmalarının hükümet tarafından kapatıldığı ve delillerin yok edildiği, ayrıca operasyonlara katılan polis ve savcıların görevden alındığı iddialarına yer verilmesi dikkat çekti.

Raporda ayrıca,yeni kurulan Sulh Ceza Mahkemeleri sayesinde hükümete yönelik herhangi bir soruşturmanın açılmasının zorlandığı da ileri sürüldü. Hükümetin uygulamalarını eleştiren medya kuruluşları ve gazeteciler üzerinde intikam amaçlı cezalandırma, hapse atma, işinden ettirme politikaları uygulandığı öne sürülen raporda, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın adı anılarak, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini eleştiren gazetecilere, adlarını vererek açıkça saldırdı” ifadesi dikkat çekti.

Büyükelçilik de paylaştı

ABD Dıişleri Bakanlığı’nın paralel yapının ağzıyla kaleme alınan raporu, yayınlanır yayınlanmaz ABD Ankara Büyükelçiliği Twitter hesabından da paylaşıldı. Rapordaki, “Yargı makamı ve emniyet teşkilatı politize olmuştur, usülsüzlük ve taraflılık görüntüsü çizmektedir. Hükümet, birkaç üst düzey hükümet yetkilisi ve aileleri aleyhine açılan yolsuzlukla mücadele soruşturmasına cevaben binlerce polis memurunun ve savcının görev yerlerini değiştirmiştir” ifadeleri, raporun Pensilvanya’daki paralel yapı mensuplarınca kaleme alındığı iddiasını güçlendirdi.

 MİT TIR’larında 4 savcının tutukluğuna itiraza ret

Adana  ve Hatay’da MİT’e ait tırların durdurulmasına ilişkin yürütülen soruşturmada tutuklanan eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık, savcılar Özcan Şişman, Aziz Takçı ve Ahmet Karaca’nın avukatları ‘delil durumunda değişiklik olduğu’ iddiasıyla Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne tahliye başvurusu yaptı. Başvuruyu inceleyen mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluklarının devamına karar verdi. Oy çokluğuyla alınan karara mahkeme üyelerinden biri muhalefet şerhi koydu.

fetö
 // M.N.A
Dönen dolapları anlamadinizmi eğer Türkiye Obama hakkinda kırmızı bülten çıkarıp Amerikadan isteseydi belki Obama'yi verirlerdi fetö liderini asla vermezler çünki fetö onlar için herşeyin üstünde...
28 Haziran 2015 07:04
himmet paraları
 // aa
himmet paraların nereye gittiği belli oluyor......
28 Haziran 2015 00:16
 // Rasim DUMAN
Daha Afrika'dan getirdiginiz zencilere yaptiklarinizdan bahsetmedim bile...! Son on senede İslam Cografyasi'nda 12.500.000 (onikimilyon besyuzbin) muslumanin kanina girdiniz! Elinizin yuzunuzun kani ile bir de "insan haklarindan" bahsediyorsunuz oyle mi?!!! Yahu daha birkac ay once, Misir'da bir gunde 7000 kisiyi kursuna dizen SİSİ'yi masanizda seref misafiri olarak agirladiniz! Alcaksiniz,rezilsiniz,asagiliksiniz ve bizim DUSMANİMİZSİNİZ !!!...
27 Haziran 2015 21:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler