YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD: Erdoğan'ın sözleri kırıcı ve yanlış!
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, Başbakan Erdoğan'ın 'İsrail Gazze'de soykırım uyguluyor' sözlerini kırıcı ve yanlış olarak değerlendirdi.
ABD: Erdoğan'ın sözleri kırıcı ve yanlış!
19 Temmuz 2014 / 16:12 Güncelleme: 19 Temmuz 2014 / 16:15

Jen Psaki, günlük basın brifinginde bir gazetecinin, "Başbakan Erdoğan, Gazze'deki duruma ilişkin konuşurken, İsrail'in Gazze'de devlet terörü ve soykırım uyguladığını söyledi. Bu konudaki görüşünüz nedir?" yönündeki sorusunu, "(Erdoğan'ın) Açıklamalarının kesinlikle kırıcı ve yanlış olduğunu düşünüyoruz. Bu türden provokatif söylemlerin faydası yoktur ve ateşkesin sağlanmasına yönelik acil çabalardan dikkati dağıtır" diye yanıtladı.

Mısır'ın ateşkes teklifi

Türkiye de dahil olmak üzere bölgedeki tüm ülkelere, oynayabilecekleri en yapıcı rolün Mısır'ın ateşkes teklifini desteklemek olduğu mesajını ilettiklerini aktaran Psaki, "Söylenen sözler ya da hareketlerle ilgili kaygılarımız olduğunda, bu, bir NATO müttefiki de olsa, bu kaygılarımızı dile getirmekte tereddüt etmeyiz" ifadesini kullandı.
 
Psaki, bir gazetecinin, Başbakan Erdoğan'ın, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin, "Yeni bir haçlı ittifakı ile karşı karşıyayız" sözlerini hatırlatarak, "ABD, İslam'a karşı bu haçlı ittifakında bir rol oynuyor mu?" yönündeki sorusun karşılık da, "Bu, ABD'nin üstlendiği bir çaba değil" dedi.

 

dogru
 // kara murat derki!
kadin dogru soyluyor canim. erdoganin sozleri yahudilerin hosuna gitmiyor ve onlara gore yanlis.. yani beyler bayanlar.. allah dusmaninin yanlis kabul ettigi, muslumanin secmesi gereken dogrumuzdur. durum bukadar net. bunlari memnun edecek bir baskanda bunlardandir vesselam. adamin kim oldugunu bilmek istersen dostuna ve dusmanina bak....
20 Temmuz 2014 Pazar 08:31
00:40
 // Ahmet
Başbakan doğru,siz harbiden yahudi lobisinin esirisiniz.....
20 Temmuz 2014 00:40
20:36
 // ENOSİS
İsrail Gazze'de dünyanın en çirkin soykırımını, Haçlıların desteği ile uyguluyor. Benim Başbakan'ım, çok doğru söylemiştir. Yaranız var ve gocunacaksınız....
19 Temmuz 2014 20:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler