YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD elçisinden saldırıya kınama
ABD elçisinden saldırıya kınama
19 Ekim 2011 14:09
ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Hakkari'deki hain saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada ABD'nin saldırıyı şiddetle kınadığını, Türkiye'yi PKK'ya karşı mücadelesinde destekleyeceğini belirtti.

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Hakkari'deki terörist saldırıyla ilgili olarak başsağlığı mesajı yayımladı.

Ricciardone adına ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, ABD'nin, ''Hakkari'de bugün meydana gelen trajik hadiseyi en kuvvetli şekilde kınadığı'' belirtildi.

Büyükelçi Ricciardone, ''saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına ABD ve Amerikan halkı adına en içten taziyelerini gönderdiğini, yaralıların en kısa sürede sağlıklarına kavuşmasını dilediğini'' kaydetti.

Açıklamasında, hiçbir siyasi dava veya hiçbir inancın terörizmi mazur gösteremeyeceğini de vurgulayan Ricciardone, ''dost ve müttefik Birleşik Devletler, resmen terörist bir örgüt olarak tanımladığı PKK'ya karşı Türkiye'nin mücadelesini desteklemeye devam edecektir'' ifadelerini kullandı.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler