YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD Büyükelçisi darbe girişimindem bir gün önce Albay'la buluşmuş!
John Bass basının karşısına çıkıp "darbe girişiminde ABD'nin parmağı yok" dese de ortaya çıkan görüntü öyle demiyor. Ortaya çıkan fotoğrafa göre Bass, 14 Temmuz günü Çengelköy'de bir Albay'la görüşüyor.
ABD Büyükelçisi darbe girişimindem bir gün önce Albay'la buluşmuş!
06 Ağustos 2016 / 11:01 Güncelleme: 06 Ağustos 2016 / 17:29

ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass, 'darbede Amerika'nın parmağı var' iddiaları üzerine farklı yayın organlarından 10 gazeteciye, hükümetinin “15 Temmuz’u 16’ya bağlayan gecede yaşanan yasadışı eylemleri planlamadığını, yönlendirmediğini, desteklemediğini ve bunlarla ilgili önceden bir bilgisi olmadığını” bir kez daha söyledi.

Büyükelçi Bass'ın açıklamalarının henüz gazeteye basıldığı sırada yeni bir görüntü ortaya çıktı.

Çengelköy'de bir kafe işletmesinin kamerasına yansıyan görüntüde Bass, bir rütbeli ile darbe girişiminden bir gün önce görüş alışverişinde bulunuyor.

r1-057.jpgr2-010.jpg

O gece haberi ne zaman alıp neler yaptığını ve Gülen’in Türkiye’ye iadesiyle ilgili yasal süreci de detayıyla şu şekilde anlattı:

“Öncelikle elbette ‘Geçmiş olsun’ dileklerimi paylaşmak istiyorum. Bunu sadece kendi adıma değil sizler gibi o gecenin feci olaylarını yaşayan, kendilerini Türkiye’de asla gerçekleşeceğine ihtimal vermedikleri ve hayatlarında asla görmedikleri olaylara tanıklık etme durumunda bulan yüzlerce Amerikalı diplomat ve onların aileleri adına da söylüyorum.”

"BİLGİMİZ OLSAYDI HÜKÜMETE BİLDİRİRDİK"

“Bu ülkede ABD yönetiminin yasadışı darbe girişimiyle bağlantısı olduğunu ya da bundan önceden haberdar olması gerektiğini tek bir kanıt göstermeden iddia eden yorumların beni çok rahatsız ettiğini ve beni gücendirdiğini söylemek istiyorum.” “(Darbeyle ilgili ABD’nin) Planı yok. Yönlendirmesi yok. Desteği yok. Bilgisi yok. Zaten bir bilgimiz olsaydı Türk hükümetine bunu bildirirdik.”

ABD'DEN YALANLAMA

ABD Büyükelçisi John Bass'ın darbe girişiminden bir gün önce, rütbeli bir askerle fotoğrafının yayınladığı haberlerine ABD'nin Türkiye Başkonsolosluğu Twitter hesabından yapılan açıklamayla yalanlandı.
 
ABD Türkiye Başkonsolosluğu Twitter hesabından yapılan açıklamada, fotoğrafın uydurma olduğu bildirildi. Fotoğrafı yayılmasındaki amacın "Türkiye ile ABD ittifakı zayıflatmaya amaçlayan, dürüstlükten uzak eylemi kınıyoruz" açıklaması yapıldı.

İşte o açıklama;

rs0-003.jpg

yalancı abd
 // ballı baba
hıı hıııı yedik abd hep masum hep suçsuz Adi şerfsiz abd....
06 Ağustos 2016 14:49
 // Rasim DUMAN
"Sefil" sefir dogru soylemis, darbede ABD'nin "parmagi yok ; komple "govdesi" var. Mamaafih, "Milli Kuvvetlerimiz" o govdede epeyce operasyon yaptilar. Yamuk yumuk yuruyusleri ondan. Eh, bu kadar da bizim "parmagimiz" olsun....
06 Ağustos 2016 13:09
 // Can sezgin
Suç onlarda değil büyükelçi neden takip edilmez anlamıyom...
06 Ağustos 2016 13:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler