YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD Başkonsolosluğu önünde Mısır protestosu
ABD Başkonsolosluğu önünde Mısır protestosu
17 Ağustos 2013 08:39
İstanbul'da Alperen Ocakları üyesi bir grup, ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanarak Mısır’daki katliamları protesto etti.

 

Sarıyer’deki ABD İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan Alperen Ocakları üyeleri, 3 Temmuz tarihinden bu yana Mısır’daki askeri cuntanın gerçekleştirdiği katliamları protesto etti.

Çevik Kuvvet polisinin demir bariyerlerle sokağı kapatarak yoğun güvenlik önlemi aldığı eylemde, Amerikan bayrağı sarılı kukla ile Mısır’da darbeyi gerçekleştiren General Abdulfettah el-Sisi’nin fotoğrafı yakıldı. Sık sık AB, ABD ve İsrail aleyhtarı sloganlar atan grup, tekbir getirerek Mısır’da hayatını kaybedenleri andı.

Grup adına açıklama yapan Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Hüseyin Aktaş, “Küresel dostluk veya stratejik ortaklık adına Amerikancı olanlara ve ABD ipiyle kuyuya inenlere Mısır’da yaşanan bu adi katliamlar ders olsun.

Dünyadaki Müslümanlara ve ülkemizi yönetenlere, Alperen Ocakları olarak ellerinde imkan olup da neleri yapmadıkları sorusunu bir kez daha kendilerine sormalarını istiyoruz. Biz Mısır’daki bu katliamları, arkasında Beyaz Saray ve Tel Aviv’i açık bir dille kınıyoruz” dedi. Yaklaşık yarım saat süren eylem, yakılan kuklaların ardından olaysız şekilde sona erdi.

 

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler