YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD basınından itiraf: "Türkiye geri adım attırdı"
Suriye'nin kuzeyinde sözde 'Sınır Güvenlik Gücü' kurmayı planlayan ABD yönetiminin Türkiye'nin tutumu üzerine söz konusu planı gözden geçirme kararı aldığı belirtildi.
ABD basınından itiraf: "Türkiye geri adım attırdı"
19 Ocak 2018 / 15:39 Güncelleme: 19 Ocak 2018 / 15:42

Wall Street Journal'ın (WSJ) haberine göre ABD ordusu, Suriye'nin kuzeyinde 30 bin kişilik bir güç oluşturma önerisinin Türkiye ile yeni bir diplomatik restleşmeyi körüklemesi nedeniyle bu konuda geri adım attı.

Haberde, "ABD ordusu, Türkiye ile diplomatik çatışmaya yol açtığı için sınır gücü oluşturma planlarında derhal değişikliğe gidiyor." denildi.

WSJ'ye göre ABD'li yetkililer, planın kamuoyuna kötü biçimde aktarıldığını ve ilk başta tasarlandığı gibi hayata geçirilmeyeceğini kaydetti.

Koalisyonun geçen hafta "Sınır Güvenlik Gücü" olarak açıkladığı, sayısının 30 bini bulacağını ve DSG'nin liderliğinde eğitimlerin verileceğini ifade ettiği yeni terör ordusuyla ilgili Pentagon ve Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın son açıklamaları tartışmalara neden olmuştu.

 // Ömer
Klavye kahramanı hergeLe ÇeTo, şehadet şerbetini tadanları, gelen bir telefonla yarı yolda bırakanların kimler olduğunu yazsana! Kahramanlık destanı diye bahsetliğin olay sonrası yaşanan rezaleti yazsana! Özür dileme metnini yazsana! Ablukanın kalktığını yazsana! Kahramanınız, Junior Jem. Beyin yok. Patates,kömür, makarna ve bir kaç heSTi için iradesini teslim etmiş sorgusuz sualsiz biatçı Müslümanlık ve sonuç: (?) başta saadetçiler olmak üzre, İslam adı altında hertürlü rezaleti mübah görüp karunLaşmaktan başka hiçbir derdi olmayalar mı Müslüman?...
20 Ocak 2018 15:57
a
 // Çetin
Küçük adamcık ömercik, haddini aşma hastalığı var sende. Mavi Marmara rezalet değil, kanımızı canımızı feda ettiğimiz, tam bir kahramanlık destanıdır. Yaşayanlara saygın yok, bari gazilerimize ve şehitlerimize saygın olsun, zerre kadar insanlığın kaldıysa. ölçüsüz adam'cık....
19 Ocak 2018 21:50
 // Serkan
Ne o len coni yemedi değilmi? Tamam yemedide neyiniz yemedi? Kimi arkadaşlar gözü yemedi., kimi böbreği yemedi, kimi dalağı, böbreği yemedi dedi. Bence hiçbiri değil ama söylemem. En iyisi neyiniz yemedi siz söyleyin, bizde kurtulalım. Yaaa coni bak işte eloğlu adama küllahı böyle ters giydiriverir işte. BİZİM İÇİN ARTIK YOK HÜKMÜNDESİNİZ YOOOKK!...
19 Ocak 2018 18:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler