YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abartmak doğru değil
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 'Her türlü iş ve işlemler hukuk çerçevesinde değerlendirilir ve yerli yerinde oturur. Olanı olduğundan fazla mübalağa etmek doğrul değil.' dedi.
Abartmak doğru değil
12 Şubat 2012 / 23:52 Güncelleme: 12 Şubat 2012 / 23:56

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, MİT Kanunu'nda değişiklik öngören teklife ilişkin, ''Her türlü iş ve işlemler hukuk çerçevesinde değerlendirilir ve yerli yerinde oturur. Olanı olduğundan fazla mübalağa etmek bence doğru değil'' dedi.

Çiçek, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıl dönümü kutlamalarına katıldıktan sonra Vali Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaret etti. Valilik şeref defterini imzalayan Çiçek, burada gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Çiçek, bir gazetecinin, MİT Kanunu'nda değişiklik öngören teklife ilişkin sorusu üzerine şunları söyledi:

''Salı günü (14 Şubat) Adalet Komisyonu'nda görüşülecek. Salı günü olsun göreceğiz. Bu konularda soğukkanlı olmak ve sağlıklı değerlendirmek gerekiyor. Türkiye bir hukuk devletidir. Her türlü iş ve işlemler hukuk çerçevesinde değerlendirilir ve yerli yerinde oturur. Olanı olduğundan fazla mübalağa etmek bence doğru değil.''

Bir gazetecinin ''muhalefet sizi adil davranmamakla eleştiriyor'' şeklinde sorusuna ise Çiçek, ''Eleştiri haklarıdır. Kimse bir şey eleştiriyor diye kızmak yok, darılmak yok. Herkes fikrini söyler'' dedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler