YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AB yine geri vites yaptı! Türkiye ile ilişkilerimiz...
AB yine geri vites yaptı! Türkiye ile ilişkilerimiz...
03 Eylül 2016 14:19
AB Dönem Başkanı Miroslav Lajcak, AB-Türkiye ilişkilerinin 'kesinlikle' daha iyiye gideceğine inandığını söyledi.

AB Dönem Başkanı Miroslav Lajcak, Slovakya’nın başkenti Bratislava’da düzenlenen AB Dışişleri Bakanları Gayriresmi Toplantısında (Gymnich) basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Toplantının ikinci gününde , AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ile çalışma kahvaltısında bir araya geleceklerini hatırlatan Lajcak, bu toplantının ardından AB ile Türkiye arasındaki ilişkilerin kesinlikle çok daha iyiye gideceğine inandığını kaydetti.

YENİDEN CANLANDIRACAĞIZ

Lajcak, “AB ile Türkiye arasında doğrudan diyalog önemli ve biz bu sabah bunu yeniden canlandıracağız. Birbirimizden neler beklediğimizi açıklığa kavuşturacağız. Geçmişte basın üzerinden karşılıklı olarak bazı suçlamalar yapıldı, bunlar hiç bir zaman yarar sağlamıyor. Şimdi pozisyonlarımızı ve neler yapmak istediğimizi açıklığa kavuşturacağız.” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE ÖNEMLİ BİR ÜLKE

AB üyesi 28 ülkenin dışişleri bakanlarının dün kendi aralarında yaptıkları oturumda Türkiye ile ilişkileri ve Türkiye’den beklentilerini ele aldıklarını hatırlatan Lajcak, bu konularda ortak bir yaklaşıma sahip olduklarını kaydetti.

Slovak Bakan, “Bizler ciddi ortaklarız. Hem Türkiye önemli bir ülke, hem AB çok önemli bir aktör. Buluşmamız iyi bir gelişme, karşılıklı olarak gördüğümüz problemleri konuşma imkanına sahip olmamız da iyi bir gelişme.” ifadelerini kullandı.

sizi isteyen kim
 // ali
sermayenin zorka dayattığı ab'ni türk halkı çoğunluklu olarak istemiyor. bırakın artık vatikanın çocuklatını havaya sokmayı. istemiyoruz ab filan. yeni ve köklü bir vizyona ihtiyacımız var....
03 Eylül 2016 16:02
osmanlı ve türk islam düşmanlarıyla müttefik olacaklar.
 // hursit dilaver
sakın inanmayın.her an her itliği yapacağız demektir.bunlarda bu islam nefreti olduğu ve özellikle de türkleri islamın kılıcı,önderi gördükçe,hele 80 seneden beri yontulamadığını,yontamadıklarını gördükçe ve içimizdeki iliştirilmişler,devşirme ve tatlı su frengi levantenlerin de bu işi becerememeleri nedeniyle,en son FETO yu buldular.ondan da hayal kırıklığı yaşayınca şimdi yenilerini arayacaklardır. bu demektir ki,ESKİ MÜTTEFİKLERİ KEMALİST,LAİKÇİ,BATICI,ANTİ OSMANLICI VE İSLAMCILARA GÖZ KIRPA...
03 Eylül 2016 Cumartesi 15:24
kivirin kivirin
 // 1453
ulan bu avrupa bigi donek assalik gurursuz bi topluluk gormedim bunlar ve amerika hepsi hacli ordusudur bunlardan bize ne dost olur nede bize destek olurlar bunlarla iliskiyi sadece menfaat iliskisi onlarin bize baktigi acidan....
03 Eylül 2016 15:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler