YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AB ve NATO ülkeleri arasından ilk ziyaret o ülkeden!
Litvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi dolayısıyla Ankara'ya geliyor
AB ve NATO ülkeleri arasından ilk ziyaret o ülkeden!
22 Ağustos 2016 / 07:56 Güncelleme: 22 Ağustos 2016 / 09:37

Litvanya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Linkevicius'un yarın Ankara'ya gideceği bildirildi.

DOSYASINDA NELER VAR?

Linkevicius'un, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşeceği ifade edilen açıklamada, bakanların görüşmesinde iki ülke arasındaki işbirliği, Türkiye-Avrupa Birliği (AB) ilişkileri, Varşova’da gerçekleşen NATO Zirvesi, Rusya ile ilişkiler, Ukrayna’daki durum, Suriye ve gündemdeki diğer uluslararası konuların ele alınacağı kaydedildi.

15 TEMMUZ'DAN SONRA BİR İLK

Açıklamada, "Linkevicius, 15 Temmuz’dan sonra AB ve NATO ülkeleri arasında Türkiye’yi ziyaret edecek ilk dışişleri bakanı olacak." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada ayrıca, Litvanyalı Bakanın, Ankara ziyareti programında darbe girişimi sırasında ağır hasar gören TBMM binasını ziyaretin de yer aldığı bildirildi.

Linkevicius, daha önce Türkiye’nin Vilnius Büyükelçisi Aydan Yamancan ile görüşerek darbe girişimi şiddetle kınadığını ve Türkiye’yi kararlı biçimde desteklediğini söylemişti.

baydın silivriyi ve sincanı ziyaret eder mi.
 // hursit dilaver
başbakan görüşebilir. hatta sadece hariciye vekili olsun.ama sakın tayyip bey görüşmesin. hatta mesela biz 1970lerde yapardık. çok ciddi konularda ilgilenmiyormuş gibi yapıp, yurt içi seyahate falan çıkardık. ben değil tabi.başbakanlar..aynısını yapın. tayyip bey irana gidecekti. baydın taşbaş geldiğinde iranda olsun. beklesin dürzü.havalimanında hazırolda beklemiyelim lütfen.adam olsunlar.ŞİMDİ BU BAYDIN TAŞBAŞ GELİP, DARBECİLERDEN EN AZILILARINI ALMADAN GİTMEZ.AMAN DİKKAT.votel de geliyor mu....
22 Ağustos 2016 Pazartesi 16:36
 // Ömer
Turkuaz halı ile karşılar misafirperverlik arkasına sığınırsiniz. Onurlu bir Milletin asla kabul edemeyeceği bir durum. Charlie hebdo 'senaryosu' sonucu katledilenlerin cenazesine koşan sömürgeci zihniyetin temsilçileri ve güneyin korsan devleti başındaki terörist katil hemencecik fransaya koşmuşlardı.yetkililer bu kişiler en alt seviyede karşılamali....
22 Ağustos 2016 12:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler