YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AB polisiyle Paralel avı başlıyor
Türk emniyetinin AB polis ve yargı kurumlarıyla ortak çalışma yürütmesine imkan sağlayacak tasarı Meclis'e ulaştı. Tasarı yasalaştığı andan itibaren Avrupa'ya kaçan Paralel Yapı mensupları tek tek yakalanacak.
AB polisiyle Paralel avı başlıyor
25 Ocak 2016 / 12:04 Güncelleme: 25 Ocak 2016 / 13:31

Türk polisi ve yargısı ile AB ülkelerinin polis ve yargı teşkilatları arasında etkin işbirliği ve ortak operasyonların yolunu açacak olan "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Tasarısı", Meclis Adalet Komisyonu'nda bu hafta ele alınacak.

KUMPASI SİLEN İSİMLERE SORGU

Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan tasarı, "sınırı aşan suçlar" ve başta "özel hayatın gizliliğini ihlal" olmak üzere temel insan haklarına aykırı suçlarda, AB müktesebatını hayata geçirecek. Tasarının yasalaşmasıyla Türkiye, hem AB Polis Ofisi (EUROPOL), hem de AB Yargısal İşbirliği Kurumu'nun (EUROJUST) aktif bir parçası olacak.

CENDEREYE ALINACAK

AB müktesebatının iç hukuka uygulanması, Türkiye'de "özel hayatı gizliliğini ihlal" suçunu işledikten sonra AB ülkelerine kaçan, aralarında hakim ve savcıların da bulunduğu paralel devlet yapılanmasının üyelerini cendereye alacak.

Bulundukları ülkelerde gözaltına alınabilecek olan paralel kulakların, Türkiye'ye iade süreçleri de hızlanacak. Kumpas davalarını yürüten ve meslekten ihraç edilen eski savcı Zekeriya Öz ve Fetullah Gülen'den aldığı talimatları örgüt üyelerine iletmekle suçlanan Emre Uslu Avrupa'ya kaçan isimler arasında yer alıyor.

 

AKŞAM

BEKLEYİN YAKALAYIP GERİ VERECEKLER..
 // atiker
paralel yapının suç makinesi sayılacak elebaşları gözgöregöre kaçıp gittiler hele şu iki savcı ve dumanlı herhalde abd baskısı tehdidi ile kaçmalarına göz yumuldu adamların yapmadığı ihanet yok dumanlı mitin pkk içerisindeki ajanlarının muhbirlerin ve devlete çalışanların listesini götürüp kışınağa teslim etmesine rağmen bir sürü insanımızın belkide öldürülmesine sebebiyet vermelerine rağmen bu adam kaçıp gidebiliyor batı suç ortaklarını asla teslim etmez terörüde besleyen eğiten onlar boşa çaba...
25 Ocak 2016 Pazartesi 13:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler