YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AB kararı değerlendirdi...
AB kararı değerlendirdi...
15 Nisan 2011 15:57
Savcı Ferhat Sarkaya hakkındaki ihraç karraının kaldırılması ile ilgili değerlendirmede bulunan AB Komisyonu, HSYK'nın ihraç kararı orantısızdı yorumunda bulundu...

AB Komisyonu, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun (HSYK), eski Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın meslekten ihraç kararını kaldırmasını değerlendirirken, "İhraç kararı orantısızdı" dedi.

Genişlemeden sorumlu AB Komiseri Stefan Füle'nin sözcüsü Natasha Butler, HSYK'nin dünkü kararını daha detaylı incelemeye ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Butlar, bununla birlikte AB Komisyonu'nun 2006 yılından bu yana bu konuyu yakından takip ettiğini ve yayımladığı tüm ilerleme raporlarında buna yer verdiğini hatırlattı.

Butler, "AB Komisyonu Şemdinli davası olarak bilinen davada HSYK'nin savcıyı mesleğinden ihraç etmesini orantısız bulmuştu. Komisyon, ayrıca o dönemde HSYK'nin diğer devlet kurumlarından bağımsızlığıyla ilgili sorular sormuştu" dedi. (AA)

sayın sarıkaya
 // afulutas
sayın sarıkaya ile birlikte çalışmayı bir yargı çalışanı olarak çok ama çok isterdim.. umarım mesleğe yeniden kabul edilir......
15 Nisan 2011 23:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler