YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'AA haberciliğin gelişmesinde önemli rol oynadı'
'AA haberciliğin gelişmesinde önemli rol oynadı'
05 Nisan 2015 16:17
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AA'nın, doğru, tarafsız ve hızlı habercilik anlayışıyla hizmetlerini sürdürmesinin yanı sıra gazeteciliğin ve haberciliğin gelişmesinde de önemli rol oynadığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Ajansının (AA) 95. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Şenol Kazancı'ya kutlama mesajı gönderdi. Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

"Milli mücadele yıllarında, ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeler konusunda doğru ve tarafsız biçimde halkımızı bilgilendirme amacıyla kurulmuş Anadolu Ajansı, İstiklal Savaşının her aşamasına, Cumhuriyetimizin kuruluşuna ve ülkemizin gelişmesine tanıklık etmiş köklü bir kuruluşumuzdur.

Anadolu Ajansı, kuruluşundan bu yana, doğru, tarafsız ve hızlı habercilik anlayışıyla hizmetlerini sürdürmesinin, güvenilir bir haber kaynağı olma başarısını göstermesinin yanı sıra ülkemizde gazeteciliğin ve haberciliğin gelişmesinde de önemli bir rol oynamıştır.

Günümüzde iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmenin takipçisi olan, her geçen gün faaliyet alanını genişleten Anadolu Ajansının yurt dışındaki haber ağını giderek güçlendirmesi ve artık farklı dillerde yayın yapar hale gelmesi de takdire şayandır.

Önümüzdeki süreçte kendisini daha da geliştireceğine inandığım Anadolu Ajansını bugüne kadar başarıyla yürütmüş olduğu hizmetlerinden dolayı, kuruluş yıl dönümünde en samimi duygularımla kutluyorum.

Kuruluşunun 95. yıl dönümü vesilesiyle Anadolu Ajansının tüm çalışanlarını da tebrik ediyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum."

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler