YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
95 yıl sonra bir Yunan Başbakan İzmir'de
Yunanistan Başbakanı Çipras, beraberinde 10 Bakan'la Türkiye-Yunanistan 4. Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi için İzmir'e geldi. Bu ziyaretle 95 yıl sonra bir ilk daha yaşanmış oldu.
95 yıl sonra bir Yunan Başbakan İzmir'de
08 Mart 2016 / 15:20 Güncelleme: 08 Mart 2016 / 15:38

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, İzmir'e geldi.

Çipras ve beraberindeki heyet, Adnan Menderes Havalimanı'nda, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve diğer ilgililerce karşılandı.

Çipras, temasları çerçevesinde, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Başbakanlık İzmir Ofisi'nde görüşmesinin ardından, Türkiye-Yunanistan 4. Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Toplantısı'na iştirak edecek.

Çipras’a eşlik eden bakanlar şunlar:

Ekonomi, Kalkınma ve Turizm Bakanı Yorgos Stathakis, Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias, Çevre ve Enerji Bakanı Panos Skurletis, Denizcilik ve Adalar Politikası Başkanı Thodoris Dritsas, Vatandaşı Korumadan Sorumlu Bakan Yardımcısı Nikos Toskas, Göç Politikasından Sorumlu Bakan Yardımcısı Yannis Muzalas, Turizmden Sorumlu Bakan Yardımcısı Elena Kundura, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Olga Gerovasili, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yannis Amanatidis, Dışişleri Bakan Yardımcısı Dimitris Mardas

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler