YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
90'ncı yılı kutlu olsun...
90'ncı yılı kutlu olsun...
23 Nisan 2010 07:15
Bugün yüce önderin tüm dünya çocuklarına hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramı...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu, bugün başkentte düzenlenecek etkinliklerle yaşatılacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 90'ıncı yıl dönümü dolayısıyla bugün resmi daireler, özel kuruluşlar, askeri birlik, kurum ve karargahlar Türk bayrağı ve Atatürk posterleriyle donatılacak.

Kutlamalar, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve beraberindeki heyetin, Anıtkabir'e çelenk koymasıyla başlayacak.

Ulus Atatürk, Sıhhiye Zafer ve Atatürk Orman Çiftliği'ndeki Atatürk anıtlarına da çelenk konulmasının ardından kutlama coşkusu, 19 Mayıs Stadyumu'na taşınacak.

Resmi kutlama programının yanı sıra bazı üniversite, belediye ve sivil toplum örgütleri de düzenleyecekleri etkinliklerle Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayacak.

Türk Hava Kurumu, İstanbul, Ankara, Antalya, Muş, Aydın, Manisa, Denizli, Bursa ve Karadeniz Ereğli'de düzenleyeceği motorlu yamaç paraşütü, paraşüt, radyo kontrollü model uçak gösterileri ve halk uçuşlarıyla 23 Nisan coşkusuna ortak olacak.

Çankaya Belediyesi 1000 Çocuk Korosu da 23 Nisan kutlamaları dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda konser verecek. Vehbi Koç ve Ankara Araştırmaları Merkezi (VEKAM), 23 Nisan Cuma Günü İstanbul ve Eskişehir'den gelecek öğrencilere Anıtkabir ve Birinci Meclis binasını gezdirecek.

Serebral Palsili Çocuklar Derneği, 23 Nisan günü ve hafta boyunca bazı etkinlikler düzenleyecek. Başkent Üniversitesi tarafından da "5. Geleneksel 23 Nisan Transplantasyonlu Çocuklar Balosu" 24 Nisan Cumartesi günü üniversitenin Bağlıca kampüsünde yapılacak.

23 Nisan korteji

Ankara Büyükşehir Belediyesi ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 90'ıncı yılı dönümünü başkent caddelerinde kutlayacak. Belediyenin kutlamaları, 24 Nisan Cumartesi günü, masal ve çizgi film kahramanlarından oluşan araçların yer aldığı kortejin geçişiyle başlayacak. Altınpark'tan başlayacak kortej Kızılay'da son bulacak.

Kortejin geçişi sırasında çocuklara binlerce top dağıtılacak. Kortejin ardından, Kızılay'da Ferhat Göçer ve Gülşen, konser verecek. Kutlamalar çerçevesinde yapılacak havai fişek gösterileriyle Kızılay meydanı ışıl ışıl olacak.

TBMM'de de özel gündem

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler