YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
9 şehit verdik ama İsrail maskara oldu
Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, Türkiye'nin dik ve kararlı duruşunun bazı ülkelerin çıkarlarına ters düştüğünü söyledi.
9 şehit verdik ama İsrail maskara oldu
04 Ocak 2014 / 09:44 Güncelleme: 04 Ocak 2014 / 09:49

Mavi Marmara olayını hatırlatan Dilipak, Türkiye’nin güçlenmesini istemeyenlerin saldırılarda bulunduğunu belirterek, “Mavi Marmara’da 9 şehit verdik ama İsrail maskara oldu” dedi.

Ali Emiri Kültür Merkezi’nde moderatörlüğünü İsmail Özdemir’in yaptığı “İslam Dünyasının Son Durumu” konferansında Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak ve Anadolu Ajansı (AA) Arapça Yayınlar Genel Koordinatörü Turan Kışlakçı, Mısır ve Suriye’de yaşanan insanlık dramında gelinen noktayı değerlendirdi.

Dünyadaki devrimlerden örnek veren Turan Kışlakçı, Fransız devriminin 70 yıl sonra düzene oturduğunu belirterek, bu süre zarfında karşı rejimlerin birkaç kez devrim yaptıklarını söyledi.

"Mısır'da yeniden bir darbe olacak"

“Mısır'da yaşananları birileri dünyaya duyurmak istemiyor” diyen Kışlakçı, gazetecilerin darbeci cunta tarafından engellendiğini belirtti.

Mısır’ın darbe sonrasında ekonomisinin battığını ifade eden Kışlakçı, Mısır’da kısa bir süre içerisinde yeniden bir darbenin gerçekleşeceğini belirtti. Darbeyle birlikte Mısır’da bir huzur ortamının sağlanacağını öne süren Kışlakçı, darbe yapanların halka yeniden seçme ortamı sağlayacağını vurguladı.

“Mavi Marmara'da 9 şehit verdik ama İsrail maskara oldu" 

Abdurrahman Dilipak ise, Mısır, Türkiye ve Suriye’de yaşanan olayların birbirinden ayrı şeyler olmadığını belirterek, “Hatta onların ayaklanmalarının asıl sebebi sizlersiniz. Siz ‘one minute’ dediniz, Mavi Marmara’nın dualarının arkasında siz vardınız. Sizin gözyaşlarınız vardı. Mavi Marmara’da 9 şehit verdik ama İsrail maskara oldu. Ya birlikte batacağız tekrar, ya birlikte çıkacağız” diye konuştu.

Türkiye’nin tüm İslam coğrafyası için umut olduğunu ifade eden Dilipak, “Türkiye, Filistin, Mısır, Suriye ayağa kalkacak olursa bu Balkanları, Kafkasları, Arap Yarımadası'nı, Asya'yı harekete geçirebilir” dedi.

13:55
 // n.s
sayin Dilipak insallah sizin dediginiz gibi olur bize cocukken cahil pis ... seyler anletilirdi yada filmlerde oyle lanse edilirdi musliman kardeslerimiz icin hep on yargili olduk musluman muslumanin kardes oldugu gec olsa anladik...
04 Ocak 2014 13:55
ünlü
 // ali
akıl var mantık var, aç gozlü bir tilki yemeğini bir başkasıyla paylaşırmı, paylaşmaz, paylaşmaması için akıl almaz cinlikler yapacak. türkiye onlar için yemeğini paylaşmak isteyen bir avcıdır...
04 Ocak 2014 Cumartesi 12:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler