YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'88 yıllık yemin bozulmayacak'
MHP lideri Devlet Bahçeli, cumhuriyet bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda "Türk milleti 88 yıllık yemininden şartlar ne olursa olsun dönmeyecek, bin yıllık kardeşlik hukuku bozulmayacak"dedi.
'88 yıllık yemin bozulmayacak'
28 Ekim 2011 / 18:28 Güncelleme: 28 Ekim 2011 / 18:30

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Herkes bilmeli ve unutmamalıdır ki; Türk milleti son vatanında ettiği 88 yıllık yemininden şartlar ne olursa olsun dönmeyecek, bin yıllık kardeşlik hukukunu ihlal etmeyecek ve ihanete sevineceği imkanı inşallah sunmayacaktır'' dedi.

Bahçeli, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, Cumhuriyetin 88'inci yıl dönümünün bir taraftan büyük bir şevk, heyecan ve gururla; diğer taraftan ise meydana gelen terör hadiseleri ve deprem yıkımı nedeniyle hüzünle idrak edildiğini belirtti.

''Türk milletinin bizatihi kendi hakkında alacağı kararlara ve yapacağı tercihlere hiçbir oluşumun, unsurun, kesimin veya zümrenin müdahil olamayacağının Cumhuriyetle temellendiğini'' vurgulayan Bahçeli, mesajında şunlara yer verdi:

''Dağılmış, parçalanmış, işgal ve esaret zincirleriyle sarılmış bir imparatorluktan millet egemenliğine dayalı bir yönetim anlayışına ulaşılması elbette kolay olmamıştır. Emperyalist emeller tarafından tarihten silinmeye ya da küçük bir coğrafyaya sıkıştırılmaya çalışılan aziz milletimiz; varlığına, birliğine ve son yurduna kanıyla, canıyla sahip çıkmış ve bedeli ne olursa olsun teslim olmayacağını ispatlamıştır.

Millet yaşadıkça, bölünmez bütünlüğü korundukça her türlü mihnet ve zahmetin sonuçsuz kalacağı, saldırıların da hükümsüz bırakılacağı böylelikle gösterilmiştir. Büyük milletimiz, 29 Ekim 1923 tarihinde kutlu mazisinin en önemli stratejik silkinişlerinden birini yapmış, içteki ve dıştaki art niyetli odaklara asla fırsat vermeyeceğini azim ve cesaretle ortaya koymuştur.''

''...Millet varlığının sonsuza kadar yaşayacağının kanıtıdır''

Türkiye Cumhuriyeti'nin şehit kanıyla, savaş meydanlarındaki kahramanlıklarla ve hakkı hiçbir zaman ödenemeyecek fedakarlıklarla vücut bulduğunu ifade eden Bahçeli, Türk milletinin tarihteki sayısız badireyi geçerek, tuzakları bozarak yolunda kararlı adımlarla yürüdüğünü ve Cumhuriyetle birlikte müreffeh bir seviyeye erişme niyetini de açıklıkla ilan ettiğini bildirdi.

Son dönemde Cumhuriyet ruhunun bölücü niyet ve saldırılarla sarsılmasına, üniter devlet yapısının tahrip edilme gayretlerine herkesin şahit olduğunu ifade eden Bahçeli, şunları kaydetti:

''Dozu ve etkisi sürekli genişleyen, destek ve himaye görerek yayılan, ilave olarak terörle arkalanan etnik temelli fitnenin en başta Cumhuriyetin yaşaması konusunda büyük bir tehdit olduğu şüphesizdir. Herkes bilmeli ve unutmamalıdır ki; Türk milleti son vatanında ettiği 88 yıllık yemininden şartlar ne olursa olsun dönmeyecek, bin yıllık kardeşlik hukukunu ihlal etmeyecek ve ihanete sevineceği imkanı inşallah sunmayacaktır. Küresel güçlerin yedeğinde ve gölgesinde olanların, bu gerçeği akıllarından çıkarmaması şüphesiz hayırlarına olacaktır.

Deprem felaketini yaşadığımız şu günlerde, sımsıcak duygularla doğudan batıya, kuzeyden güneye aziz millet fertlerinin kardeşlik bağlarına daha fazla tutunması ve yaşanılan acıyı paylaşmaları Cumhuriyetin ve millet varlığının sonsuza kadar yaşayacağının açık bir kanıtıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle büyük Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı'nı içtenlikle kutluyorum. Muazzam mücadelelerle fikri hür, irfanı hür ve vicdanı hür nesillerin yetişmesini temin eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kurucu kahramanları saygı ve minnetle yad ediyorum. Vatan uğruna gözlerini kırpmadan kendilerini feda eden aziz şehitlerimize ve depremde kaybettiğimiz bütün vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Hepsinin ruhları şad, mekanları cennet olsun.''

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler