YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
80 yaşındaki turist kayıp
Yangın çıkan ahşap teknede 18 yolcu ve 5 mürettebat bulunuyordu
80 yaşındaki turist kayıp
28 Temmuz 2010 / 21:13 Güncelleme: 29 Temmuz 2010 / 00:08

Muğla'nın Marmaris ilçesinden Fethiye ilçesine giden, 18 İspanyol yolcu ile 5 mürettebatın bulunduğu ahşap teknede çıkan yangın söndürüldü.

Marmaris'ten Fethiye'ye giden, 18 İspanyol yolcu ile 5 mürettebatın bulunduğu ''Kayhan-9'' adlı ahşap teknenin kamarasında Dalaman ilçesinin Kapıdağ Yarımadası'nın Nar Adası mevkisinde çıkan yangına, Göcek açıklarında devriye görevi yapan  sahil güvenlik botu ile Fethiye ve Marmaris'ten gelen sahil güvenlik ekibi ve orman yangını söndürme helikopteriyle müdahale edildi.

Tamamen yanan teknenin kamarasında olduğu öğrenilen 80 yaşlarındaki İspanyol turist ise bulunamadı.

Kurtarılan turistler ve gemi mürettebatı, sahil güvenlik botları ve bölgeden geçen başka bir tekneyle Fethiye'ye götürüldü. Kurtarılan 22 kişi, Fethiye limanında bekletilen ambulanslarla ilçedeki  hastanelere kaldırıldı. 22 kişinin hayati tehlikesi bulunmadığı bildirildi.

Muğla Valiliği yetkilileri, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirterek, ''Olayla ilgili soruşturma sahil güvenlik ekipleri ve Göcek Liman Başkanlığı ekiplerince yürütülüyor. Bu süreçte öncelik, teknede bulunan kişilerin kurtarılmasına verildi. Teknede çıkan yangının sebebi ve ihmal olup olmadığı araştırılıyor'' dedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler