YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
8 zanlı ağızbirliğiyle suçlamaları kabul etmedi
Zanlıların kimi keçi otlatmaktan geldiğini, kimi üstteğmene istihbarat verdiğini söylüyor
8 zanlı ağızbirliğiyle suçlamaları kabul etmedi
08 Mayıs 2009 / 08:13 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Tutuklanan 8 zanlı ağızbirliğiyle suçlamaları kabul etmedi. Kimi olay anında keçi otlatmaktan geldiğini, kimi ise üsteğmene istihbarat verdiğini ileri sürdü.


Katliamı gerçekleştirdikleri iddiasıyla tutuklanan 8 kişi ifadelerinde suçlamaları kabul etmedi. Zanlıların verdikleri ifadeler özetle şöyle:


Mehmet Şirin Çelebi: 'Ben olay akşamı 19.30 civarında keçi otlatmaktan geldim. Yanımda küçük kardeşim Barış da vardı. Ben silah seslerini duymadım.


Abdulkadir Çelebi: Olay anında silahların patladığında evimde yatsı namazı kılıyordum. Korucu olmamam ve silahımın olmaması nedeniyle dışarı çıkmadım.


Mehmet Çelebi: Olay akşamı silah sesleri geldiğinde evdeydim. Saat 21.30'a gelmişti. Yatsı namazı kıldım. O esnada silah sesleri geldi. Ben de hemen evden dışarı çıktım. Havaya 10 el ateş ettim.


Abdulhakim Çelebi: Olay akşamı Ömer Çelebi'nin evinde yemek yedik. Yemekte Sait Çelebi, Süleyman ve Abdulhakim Çelebi vardı. Mehmet, Halim ve Abdurrahman şahittir.


Mehmet Sait Çelebi: Ben korucuyum. Aynı zamanda istihbarat sağlarım. Olay günü saat 17.00 ile 19.00 arasında Ahmet Üsteğmen'in yanındaydım.


Emin Çelebi: Nakliyecilik yapıyorum. Kamyonumla gece yarısı ezanı okunduğunda köyüme vardım. Nusaybin'e indirdiğim yük ile ilanlı irsaliye mevcuttur.


Göç yoluna düştüler


İntikam korkusu, katil zanlılarının yakınlarını göç yollarına düşürdü. Yaklaşık 13 aile eşyalarını kamyonlara doldurarak "bilinmeze" doğru hareket etti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler