YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
8 yakınını kaybeden ninenin ağıtı yürek dağladı
İçişleri, Tarım ve Adalet Bakanları 44 kişinin yaşamını yitirdiği Bilge Köyünde incelemelerde bulundu
8 yakınını kaybeden ninenin ağıtı yürek dağladı
05 Mayıs 2009 / 14:13 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile Tarım Bakanı Mehdi Eker, 44 kişinin yaşamını yitirdiği Bilge Köyünde incelemelerde bulundu. 8 yakınını kaybeden ninenin ağıtı yürek dağladı.


Bilge köyündeki saldırı nedeniyle Mardin'e gelen İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile Tarım Bakanı Mehdi Eker, beraberinde Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Mardin Valisi Hasan Duruer ile Mardin Devlet Hastanesi'nde tedavi gören yaralı Murat Çelebi'yi ziyaret etti.


Ardından Şeyhan Özel Tip Jandarma Karakol Komutanlığı'na gelen bakanlar Atalay, Ergin ve Eker, burada Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ata Kalkan ile görüşerek, olayla ilgili bilgi aldıktan sonra Bilge Köyüne geçtiler. Köyde olayın meydana geldiği Cemil Çelebi'nin evinde bir süre incelemede bulunan bakanlar, burada olay yeri inceleme ekibinden, devam eden çalışmaları hakkında bilgi aldılar.


Köyde yakınlarını kaybeden vatandaşlara baş sağlığı dileğinde bulunan Bakan Atalay, ''Türkiye bir hukuk devletidir, hiç bir suç cezası kalmaz. Yapılan saldırı insanlık dışıdır. Hastanedeki cenazeler otopsinin ardından toprağa verilecek'' dedi.


-8 YAKININI KAYBEDEN NİNE-


Bilge Köyü'nde oturan ve olayda 2 oğlu, 2 kızı, 3 gelini ve bir torunun kaybettiği için ağıt yakan 75 yaşındaki Sultan Çelebi, saldırganların en ağır şekilde cezalandırılmalarını istediğini belirterek, ''Benim ocağıma ateş düşürenlerin ocağına da ateş düşsün. En ağır ceza verilsin. Hepimizi mahvettiler'' dedi


Bakanlar daha sonra köyden ayrılarak, Mardin'e geri döndüler.


İçişleri Bakanı: 44 vatandaşımız yaşamını yitirdi  DETAY

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler