YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
8 subay daha tutuklandı!
8 subay daha tutuklandı!
25 Şubat 2010 06:36
Balyoz soruşturmasında 5'i muvazzaf 8 subay daha tutuklandı...

Balyoz soruşturması kapsamında mahkemeye sevk edilen 5'i muvazzaf, 3'ü emekli, 8 subay daha tutuklandı. Aralarında emekli Korgeneral Metin Yavuz Yalçın, emekli Albay Kubilay Aktaş ve emekli Tuğgeneral İzzet Ocak'ın da bulunduğu 8 kişi, cezaevine gönderildi.

Balyoz darbe planı iddialarıyla ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında savcılık sorgusu tamamlanan emekli Korgeneral Metin Yavuz Yalçın, emekli Albay Kubilay Aktaş ve emekli Tuğgeneral İzzet Ocak ile 5 muvazzaf subay, tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Nöbetci İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi, 8 kişinin de tutuklanmasına karar verdi.

Daha önce mahkemeye sevk edilen emekli Koramiral Ahmet Feyyaz Öğütçü, emekli Albay, Emin Küçükkılıç, emekli Albay Suat Aytın ile iki muvazzaf subay tutuklanarak saat 21.00 sıralarında cezaevine gönderildi. Mahkeme, emekli Albay Musa İstek'i ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

Savcılık sorgularının ardından emekli Tuğgeneral Gaffur Aksu, emekli Tuğgeneral Ahmet Baki Erdoğan, emekli Albay Yusuf Ziya Toker, emekli Albay Mustafa Çalış ile bir muvazzaf subay serbest bırakıldı. Bir muvazzaf subay da adli kontrol kararıyla serbest kaldı.

Önceki gün 7 kişinin tutuklandığı Balyoz soruşturmasında bugün de 6'sı emekli, 7'si muvazzaf 13 subay, tutukladı. Balyoz soruşturmasında tutuklu sayısı böylece 20'ye çıktı.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler