YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
8 canlı bomba daha var!
8 canlı bomba daha var!
13 Eylül 2012 07:45
İstanbul'da aranan 8 canlı bomba daha var!

Sultangazi ’de bir polisin şehit olduğu canlı bomba saldırısını gerçekleştiren İbrahim Çuhadar polisin 'Çok yüksek öncelikli' aradığı 9 kişiden biri olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Emniyeti diğer 8 kişinin fotoğraflarını dağıttı.

Dünkü saldırının benzerini gerçekleştirme hedefinde oldukları saptanan şüphelilerin yer aldı listede şimdi 8 kişinin ismi var ve her yerde aranıyor.

İstihbarat birimlerinin dünkü canlı bomba saldırısını gerçekleştiren yasadışı terör örgütü üyesinin ismini çok önceden belirlediği, onun da yer aldığı ve 1 den 9'a kadar numaralandırılan bu isimlerin çok öncelikli arandığı ortaya çıktı.

Canlı bomba saldırısı dahil kanlı saldırıların parçası olmalarından şüphelenilen isimlerin 9 a kadar numaralandırıldığı listedeki 8 numaralı isim; İbrahim Çuhadar yakalanmadan 1 polisin şehit olduğu saldırıyı gerçekleştirdi.

Her şüphelinin fotoğraflarının ve kimlik bilgilerinin yer aldığı listedeki isimler yine aynı derecede önemle aranıyor. Bir gün önceye göre tek fark, polis artık geriye kalan 8 kişinin peşinde.

Söz konusu listede 6 kadın 3 de erkek ismi ve onlarla ilgili kimlik bilgileri yer alıyor. İstanbul'daki her emniyet biriminin elinden düşürmediği listenin 1 numaralı ismi de bir kadın.

1 numaralı E.K'yı 2 numarada yine bir kadın S.A takip ediyor. Liste şöyle devam ediyor. 3 numara : B.Y, 4 numara : H.K, 5 numara E.S.K, 6 numara : H.A, 7 numara : B.S. Listenin 8 numarası ise emniyetin istihbaratının doğruluğunu ortaya çıkaran isim.

Dün vücuduna bağladığı bombalarla polis merkezine dalıp 1 polisin şehit olduğu 7 kişinin de yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren İbrahim Çuhadar... Listenin son numarası 9, bu rakamın karşısında benzer bir saldırı gerçekleştireceğinden şüphelenilen terör örgütünün erkek bir üyesi var. (Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler