YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
79 terörist etkisizleştirildi, 7 askerimiz şehit
79 terörist etkisizleştirildi, 7 askerimiz şehit
79 terörist etkisizleştirildi, 7 askerimiz şehit
24 Şubat 2008 / 07:54 Güncelleme: 24 Şubat 2008 / 00:00


Genelkurmay yeni görüntülerle birlikte, PKK'ya yönelik başlattığı harekatta şu ana kadar alınan sonuçları da duyurdu. 79 teröristin öldüğü çatışmalarda şehit haberi de geldi. Genelkurmay Başkanlığı Irak'ın kuzeyine yönelik gerçekleştirilen harekatın bugünkü durumu hakkında internet sitesi kanalı ile açıklamada bulundu. İşte yapılan açıklamanın tam metni:


Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak'ın kuzeyinde icra edilmekte olan sınır ötesi harekatta; 23 Şubat 2008 günü saat 17:00 itibarıyla, bölgenin dört ayrı kesiminde terörist unsurlarla sağlanan temas halen devam etmektedir. İçerisinde ağır uçaksavar silahlarının da bulunduğu, teröristlere ait çok sayıda silah mevzii tahrip edilmiştir. Ayrıca, bölgede savunma maksadıyla hazırlanmış tahkimli mevziler tahrip edilmiş; içlerinde bulunan teröristler ise silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Birliklerin ilerleme istikametinde tespit edilen önemli miktarda uzaktan komutalı el yapımı patlayıcı madde ve mayın, bulundukları yerlerde imha edilmiştir.


GENELKURMAY TARAFINDAN HAREKATLA İLGİLİ DAĞITILAN GÖRÜNTÜLER 

Değişik bölgelerde tespit edilen sığınak ve mağara gibi terörist barınma tesisleri; Hava

Kuvvetleri uçakları, silahlı helikopterler ve kara ateş destek vasıtalarıyla kullanılamaz hale getirilmiş; tesislerin içerisinde bulunan bol miktardaki mühimmat ile patlayıcı madde stokları tahrip edilmiştir. 23 Şubat 2008 günü devam eden operasyonlarda, uçaklar ve uzun menzilli silah ateşleri sonucu saf dışı bırakılanlar hariç, 35 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bu sonuçlara göre, iki gün içerisinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 79'a ulaşmıştır. Dünkü çatışmalarda 2 personelimiz şehit olmuştur. Harekat kararlılıkla sürdürülmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler