YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
‘75 milyonun hükümetiyiz’
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "75 milyonunun hükümetiyiz. Yüzde 50'nin oyunu aldık ama yüzde 100'üne hizmet götürüyoruz" dedi.
‘75 milyonun hükümetiyiz’
04 Ağustos 2013 / 21:46 Güncelleme: 04 Ağustos 2013 / 21:50

Bakan Yılmaz; AK Parti Kars milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç, Vali Eyüp Tepe, Sarıkamış Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özgül ile Kars Kafkas Üniversitesi Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu yerleşkesine yapılacak sosyal tesis ve öğrenci yurdunun temel atma törenine katıldı.

Yılmaz burada yaptığı konuşmada, “75 milyonunun hükümetiyiz. Yüzde 50'nin oyunu aldık ama yüzde 100'üne hizmet götürüyoruz. Iğdır'da, AK Parti'nin milletvekili mi var? Ancak Iğdır'a da havaalanı yaptık. Hakkari'den milletvekili var mı? Yok. Hakkari Yüksekova'ya havaalanı yaptık mı? Yaptık. İnşallah yıl sonuna doğru da açacağız. Olağanüstü hali kaldırdık, Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru hakkını tanıdık. Bilgi edinme yasasını çıkardık. Milletimizin her ferdi bilgi edinme hakkına kavuştu” dedi.Yapılan konuşmaların ardından, yaklaşık 10,5 milyon TL'ye yaptırılacak ve üniversite öğrencilerinin barınacağı yurt ile sosyal tesislerin temeli atıldı.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler